*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Tokyo 2020 Team Türkiye Koleksiyonu Tanıtıldı  (Okunma sayısı 879 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Tokyo 2020 Team Türkiye Koleksiyonu Tanıtıldı
« : Temmuz 05, 2021, 05:28:55 ÖÖ »
Tokyo 2020 Team Türkiye Koleksiyonu Tanıtıldı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları için hazırlanan; seyahat, seremoni kıyafeti ve sportif kıyafetlerden oluşan “Tokyo 2020 Team Türkiye Koleksiyonu” 23 Haziran Olimpik Gün’de tanıtıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımlarıyla İstanbul’da düzenlenen tanıtımda, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, milli sporcularımız Sümeyye Boyacı, Bahattin Hekimoğlu ve Hamide Doğangün de yer aldı.

Milli yüzücümüz Sümeyye, milli okçumuz Bahattin ve milli atletimiz Hamide, koleksiyonun tanıtımında da görev aldı.

Organizasyon öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Bakan Kasapoğlu, “İnanıyorum ki olimpiyat sürecinde kullanacağımız bu kıyafetler ayrı bir başarıyı ortaya koyacak. Sporcularımızı dünyanın en önemli tasarım ve markalarına emanet ettik. Tasarımları kültürümüzü yansıtan desen ve motiflerle birleştirdik. Şanlı bayrağımızın rengini Tokyo 2020 rengi olan lacivertle bir araya getirdik. Team Türkiye koleksiyonunun ilhamını köklerinden alan güçlü yaklaşımıyla sporcularımızın iletişimi açısından olumlu katkılar sağlayacağını düşünüyoruz” dedi. Ayrıca spor, sanat ve moda camiasıyla bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Bakan Kasapoğlu’na Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman ile milli sporculardan Beste Kaynakçı, Cenk İldem, Sümeyye Boyacı ve Ali Sofuoğlu da eşlik etti.

Bakan Kasapoğlu, “Artık Tokyo Olimpiyatları’na 1 ay kaldı. Sporcuların Türkiye’yi gururla temsil edecek. Motivasyonumuz, inancımız ve kararlılığımız son derece yüksek. Aynı zamanda modern olimpik hareketin doğum günü olarak adlandırılan olimpik bir gün içindeyiz. Olimpiyat komitesinin kurulması bundan tam 127 yıl öncesine 23 Haziran tarihine dayanıyor. Bu vesileyle başta sporcularımız olmak üzere herkesin olimpiyat gününü tebrik ediyorum. Sporun birleştirici ruhunun tüm insanlık için etkili olduğu nice 23 Haziranlar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, geçmişte sporcu olmayan branşlarda bugün olimpiyat kotası alındığının altını çizerek ‘’Hem olimpik hem de paralimpik branşlarda kota mücadelemiz devam ediyor, 2020 Tokyo’ya 17 olimpik, 8 paralimpik branşla katılacağız. Geçmişte sporcumuz dahi olmayan branşlarda kotalarımız var. Olimpikte 91, paralimpikte 62 kotamız var. Kotaların hemen hemen yarısı kadın sporcularımızdan oluşuyor. Bu bizler için ayrı bir gurur vesilesi. Kadınlarımızın bu başarısını bugüne kadar olduğu gibi hep birlikte daha yukarılara taşımalıyız.” değerlendirmesinde bulundu.

TBESF

ETİKETLER Dost bildiğim herkes beni severdi,Gençliğimi verin almayın yıllar, Beni yerden yere vurmayın yıllar”..Arif Ümit UztürkBahattin HekimoğluHamide DoğangünSümeyye BoyacıTeam Türkiye KoleksiyonuTokyo Paralimpik OyunlarıTürkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu