*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Kenyalı Milli Futbolcu Ochıeng Türkiye’de  (Okunma sayısı 859 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Kenyalı Milli Futbolcu Ochıeng Türkiye’de
« : Haziran 02, 2021, 05:59:17 ÖS »
Kenyalı Milli Futbolcu Ochıeng Türkiye’de

Ampute Futbol 1. Lig ekiplerinden Eyyübiye Belediyesinin renklerine kattığı Kenyalı milli futbolcu Brian Oroka Ochıeng, ülkesinde başladığı profesyonel spor yaşamını Türkiye’de sürdürmenin mutluluğunu yaşıyor.

Engelli futboluyla 18 yaşında tanışan Ochıeng, ülkesi Kenya’da çeşitli takımlarda 10 yıl futbol oynadı. Ülkesinde uçak mühendisliği okuyan Ochıeng, daha sonra yurt dışında oynama hayali için Eyyübiye Belediyesinde top koşturan Kenyalı Muhammet Munga Ndegwa’nın aracılığıyla takımının yetkilileriyle tanıştı.

Şanlıurfa’ya gelmesi için yapılan teklifi değerlendiren 29 yaşındaki Oroka Ochıeng, ampute futbolunda önemli bir yere sahip olan Türkiye’de kendisini geliştirebileceğini düşünerek kente gelmeyi kabul etti.

Mart ayında takımla 2 yıllık sözleşme imzalayan orta saha oyuncusu Ochıeng, uzun yıllar Türkiye’de futbol oynamayı hedefliyor.

Ochıeng, AA muhabirine, ülkesinde üniversite eğitim gördüğü sırada çevresinin yönlendirmesiyle futbol oynamaya karar verdiğini söyledi.

Ülkesinde imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle başlangıçta çekinceleri olduğunu ifade eden Ochıeng, “Azim edince bu sporu yapabilirim dedim ve ülkemde üniversite eğitiminin yanında ampute futbol da oynamaya başladım. Çeşitli takımlarda oynadıktan sonra kendimi geliştirdim ve Kenya Milli Takımı’na da seçilmeyi başardım. Futbol hayatımı Türkiye’de sürdürmek istiyorum.” diye konuştu.

AA

ETİKETLER Ampute Futbol 1. LigBrian Oroka OchıengEyyübiye BelediyesiKenyaŞanlıurfa