*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: KADINLAR İSTERSE SON DERECE GÜZEL İSTER SON DERECE ÇİRKİN OLSUR  (Okunma sayısı 1748 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
KADINLAR İSTERSE SON DERECE GÜZEL İSTER SON DERECE ÇİRKİN OLSUR

Yapılan bir savaşta ünlü kral arthur maalesef esir düşer.karşı tarafın krali bu büyük şahsiyeti affedebilecegini ancak bir şartı oldugunu öne sürer.Kendisine bir soru soracaktır.Eger arthur bu soruya dogru cevap verebilirse hayatı kurtulacak aksi taktir de ölecektir.Soruya cevap verebilmesi için bir yıl süresi vardır.Soru aynen şöyledir:KADINLAR NE İSTER?:Bu soru tabiki dünyanın en zor sorusu ancak kralın fazla bir tercih şansı yoktur,ülkesine geri döner

türlü alimlere,bilir kişilere danışır.Ama soruya tam bir dogru yanıt bulamaz.Bu sorunun cevabı sadece yaşlı bir cadı bilmektedir.Artık en son gün gelmiştir ve Arthur mecburen cadıya gider.Cadı soruya cevap verecektir ancakbir şartı vardır.Cadı cevabın karşılıgında Arthurun yakın arkadaşı ,en iyi ve yakışıklı şövalyesiyle evlenmek istemektedir .Arthur yıkılır ve bunu kabul edmiyecegini söyler.Cadının yanından ayrılır.

Şövalye onları duyar ve krala koşup ,hiçbir şeyin kralın hayatın dan daha önemli olmuyacagını söyler ve cadıdan cevabı alırlar.KADINLAR HER ZAMAN KENDİ ÖZGÜR İRADELERİ İLE KARAR ALMAK İSTERLER .Evet kesinlik le dogru bu cevap sayesinde kralın hayatı kurtulur.

Ancak şövalyenin hayatı sönmüştür.Cadı dünyanın en çirkin görünüşlü mahlukatıdır.Yemek yerken kusar,tükürü ve her türlü olumsuz davranışı gösterir.Şövalyeyle evlenme gününde bile iğrenç davranışlar göstermiştir.Nihayet şövalye için en kötüan yani gerdek gecesi gelir.

Ancaaaaaak,odaya girdiginde karşısında cadının yerine dünyanın en güzel kızı nı ı görür acayip şarşırır ve sorar . senkimsin ?kız cevap verir:Ben evlendigin cadıyım .Ancak gündüzleri son derece çirkin ve geceleri son derece güzel olurum . yada gündüzleri son derece güzel yada geceleri son derece çirkin olurum .Nasıl gözükecegime sen karar vereceksin.

şövalye çok kısa bir süre düşünür. geceleri mükemmel bir sevgilimi yoksa gündüzleri eşiyle kazanacagı saygınlıkmı ? ve şöyle cevap verir:

nasıl olmak istedigine sen karar ver lütfen .Ben senin her fikrine saygılıyım .Cadı bu karar karsısında çok sevinir .Sen bana seçme özgürlügümü verdin ve beni kısıtlamadın şövalyem .Bu yüzden ömür boyu yanında güzel ve saygılı biri olarak gözükecegim ...

peki buradan çıkartıgımız sonuç ne ?biraz düşünün....düşünün biraz daha düşünün,

KADINLAR İSTERSE SON DERECE GÜZEL , İSTER SON DERECE ÇİRKİN OLSUR alıntı
« Son Düzenleme: Haziran 20, 2011, 12:53:20 ÖS Gönderen: melleseferi »