*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Bavyera-Türk Engellilere Yardım Derneği'nden Engellilere Destek  (Okunma sayısı 2153 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com

Almanya'nın Münih kentinde faaliyet gösteren Alman ve Türkler'den oluşan ve kamu yararına kurum statüsündeki Bavyera-Türk Engellilere Yardım Derneği (BATEYD) Adana'daki engelliler için tekerlekli ve akülü sandalye yardımında bulundu.

Almanya'nın Münih kentinde faaliyet gösteren Alman ve Türkler'den oluşan ve kamu yararına kurum statüsündeki Bavyera-Türk Engellilere Yardım Derneği (BATEYD) Adana'daki engelliler için tekerlekli ve akülü sandalye yardımında bulundu.

BATEYD Derneği'nin gönüllüsü ve Türkiye Temsilcisi Fatma Wischmann özel aracıyla getirdiği 8 adet tekerlekli sandalye ile 2 adet akülü sandalyeyi Çukurova Gazeteciler Cemiyeti aracılığı ile Adana'ya getirdi.

Fatma Wischmann, tekerlekli sandalyeleri Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Güneş'in katıldığı bir protokol ile teslim alındı.

Fatma Wischmann ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Adana Engelliler Spor Kulübü Başkanı Gürsel Kocatürk, Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Güneş ve BESF Asbaşkanı Ali Duran Karakaya arasında aynı zamanda işbirliği protokolü de imzalandı.

Cafer Esendemir böyle bir organizasyonda yer almaktan mutlu olduklarını belirtirken, İsmail Güneş de tekerlekli sandalyeleri 3 bin kilometre yol katederek Adana'ya tek başına getiren Wischmann'a teşekkür etti.

18.07.11 – Haberciniz