*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: İngiliz Matt Stutzman'ın Çabası Görenleri Şaşkına Çeviriyor.  (Okunma sayısı 2215 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com

Azmin bir çok şeyi başarabileceğinin son kanıtı 28 yaşındaki İngiliz Matt Stutzman oldu. Doğuştan kolları olmayan Stutzman, ayaklarını kullanarak bir çok şeyi başarabiliyor. Buna arabasının lastiklerini değiştirmek de dahil. Yoldan geçen herhangi bir insanın bile yardım etmek isteyeceği bir durumda olan Matt, her işini kendi görmek istediğini belirtip bu istekleri kibarca reddediyor. Yaklaşık 9 dakikada lastikleri değiştirebilen Matt'i gören herkes şaşkına uğruyor.

Annesi Jean: "Matt inanılmaz yetenekli biri, İnsanların onu engelli diye görmesi umrunda değil çünkü o, kendisini engelli olarak görmüyor. Bu yüzden bir çok işi kendi başına halledebiliyor. Buna balık tutmak, avlanmak ve kamp yapmak da dahil".

Evli ve 2 çocuk babası olmasının yanı sıra bu yıl milli paralimpik takımına seçilen Matt, temmuz ayında 2012 olimpiyatlarına hazırlanmak için İtalya'ya gidecek.

Amacının sadece engelliler arasında en iyisi olmak olmadığını, bütün herkes arasında en iyisi olmak istediğini belirten Matt: "Yaşamı doyasıya yaşayacağım. Diğer herkesin yaptığı şeyleri yapmaya devam edeceğim. Hiç bir kısıtlayıcım yok. Sadece kendim olacağım çünkü ben bir engelli değilim" dedi.

23.06.11 – İHA