*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: SEN MİSİN CHP MİTİNGİNE KATILAN?  (Okunma sayısı 7219 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
SEN MİSİN CHP MİTİNGİNE KATILAN?
« : Eylül 10, 2010, 02:08:29 ÖÖ »

Belsin’de,  Sırrı Şahbaz isimli bina görevlisi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 28  Ağustos’ta Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı mitinge katıldı diye 11 yıldır çalıştığı binada işine son verildi. İşte Demokrasi ve özgürlük vaatlerinin atıldığı, darbelere meydan okunan  referandum sürecinde,  kapıcıya referandum darbesi denilecek, ibretlik  bir haber.

Belsin Kardelen Apartmanı’nın yaklaşık 11 yıllık kapıcısıydı.  Ancak Cumhuriyet Halk Partisi’nin 28 Ağustos’taki  meydan mitingine katılınca işinden, aşından oldu. Çalıştığı binanın yönetimi mitinge katılan emektar kapıcının işine Ramazan ayı olmasına bile aldırmadan acımadan son verdi.

Mahalle sakinleri ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’nin mitingi için Cumhuriyet Meydanı’na güle oynaya giden Şahbaz, miting dönüşünde acı bir haberle karşı karşıya kaldı. Çünkü bina yönetimi tarafından yıllardır kapıcılığını yaptığı binana da işine son verilerek, bu kez bina kapısının önüne konulmuştu.

Yaşadıkları karşısında şaşırmıştı ancak dik duruşundan hiçbir şey kaybetmemişti. Şahbaz’ın “Bana 10 katlı binada verseler, özgür irademe ipotek koyamazlar” şeklindeki sözleri ise anlayana hayat dersi niteliğindeydi.

Diğer yandan yaşanan duruma isyan eden sadece Şahbaz ve ailesi değildi. Komşuları, çevredeki esnaflarda, Şahbaz’a destek verdi. “Hiç kimsenin düşüncesinden dolayı mahkûm edilmemesi gerektiğini belirten çevre sakinleri, bu zihniyeti kabullenmek mümkün değil” diyerek, tepkilerini dile getirdi.>>>kayserihaber.com.tr