Gönderen Konu: Tek Böbrekli Yaşamak Mümkün, Ama Nasıl?  (Okunma sayısı 2502 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 20268
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Tek Böbrekli Yaşamak Mümkün, Ama Nasıl?
« : Şubat 12, 2019, 12:02:54 ÖS »
Tek Böbrekli Yaşamak Mümkün, Ama Nasıl?

Tek Böbrekli Olarak Yaşamsal Faliyetleri Sürdürmek Elbette Mümkün Ama Nasıl ?

Tek Böbrekli Bir İnsanın Hayatını Nasıl İdame Ettiğini Google'da Araştırdığınız'da Hiç Tatmin Edici Bir Bilgi Bulamazsınız, Sadece Yaşamak Mümkün, Nefes Alır, Ivır Zıvır Gibi Tıbbi Tanılar, Halbu Ki Benim Aradığım Bu İnsanın Hayat Standardı Tek Böbrekli Olduğundan Ne Gibi Kısıtlamalara Maruz Kaldığını, Nelerden Mahrum Kaldığını Öğrenmek, Böbreklerin Nedenli Önemli Organlar Olduğunu Anlamak İçin Ben Bari Buraya Bildiklerimi Yazayım Ve Bilenler Konuya Yazmaya Devam Etsin Lütfen ;

Öncelikle Sonradan Tek Böbrekli Kalanlar İçin, Diğer Sağlam Olan Böbreği Korumak Gerekiyo, Zira 2 Böbreği Olan İnsanların Kendini Koruduğu Kadarının Daha Fazlasını Uygulamanız Gerekiyo, Mesela 2 Böbrekli Kişi Tek Çorap Giyip Kendini Koruyorsa Üşütmeye Karşı, Tek Böbrek Olan Kişi'de 1 Çorap Giyer Ama Daha Kalınını Tercih Eder. Koşmak, Zıplamak Hoplamak Gibi Efor Sarf Ettirici Eylemler'de Bulunmak Son Derece Tehlikeli Terlemek'de Bu Eylemin Bir Getirisi Buda Tehlikeli, Darbelere Maruz Kalıp Böbreği Zedelemek Tehlikeli, Sağlıklı Yaşamak Gerekiyo İçki, Sigara Kullanmamak, Herhangi Bir İlaç Kullanmamak, Günde 2,5 - 3 Litre Su İçmek Gerekir. Tüm Bunlara Dikkat Etmeyip Sonuçta O Sağlam Olan Böbreği Zorlayıp Yitirip Makinaya Bağlı Yaşamak Var İşin Sonun'da ..

Doktorlara Göre Böbreksiz'de Yaşamak Mümkün, Makinaya Bağla Nefes Alsın İşte Tamam Yaşıyo ..

Düşünün Futbolcu Olmak İsteyen Hayal Eden Bir Çocuk, Olur Olmaz Bir Şekilde Böbreğinin Tekini Yitiriyor. Daha Ne Olduğunu Anlayamadan Kendini Hastanede Buluyor, Çıktığında Artık Kendine Daha Fazla Dikkat Etmesi Gerektiği Tembih Ediliyor. Ama Çocuk Yine Çocuktur O Yinede Hayal Etmektedir Futbolcu Olmayı Ama Sonunda Acı Gerçeği Anlar Futbolcu Olmasının Sadece Hayal Ettiği İle Kalacağını ..

İnsan Vücudunu Bir Bilgisayara Benzetmek İsteseydik Böbrek RAM Olurdu, Bir Böbrek 1Gb olarak Saysaydık Toplam 2Gb Ram'e Benzete Bilirdik, Dolayısıyla Tek Böbrekli Kişinin 1 Gb Ram'ı Kalmıştır Birde Bu Ram Lerin Çalışma Frekansı Vardır. Frekans Ne Kadar Yüksekse Veri Akışıda O Kadar Seri Olur, Aynı Şekilde Böbreklerinde % Durumu Vardır.Tek Böbrekli Kişinin Böbreğini Kontrol Ettirip % Kaç Performansla Çalıştığını Öğrenmeli.. Bilgisayarlar'da 1Gb İle Çalışır Ama Frekansı Düşükse Sistemde Aksaklıklar Çıkması Muhtemeldir.

Şunu'da Belirtmek İstiyorum Böbrekler Sadece İdrar Yapmamızı Sağlamaya Yaramaz, Vücut İçin Son derece Gerekli Bir Organdır.

Böbreklerin işlevleri beş çatı altında toplanabilir:

* Metobolizma atık ürünleri olan üre, kreatinin, ürik asit, ilaç ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamak
* Vücut sıvı elektrolit dengesini düzenlemek
* Vücudun asit baz dengesini düzenlemek
* Kan basıncını ayarlamak
* Alyuvar yapımını uyarmak

Göründüğü Üzre Böbreklerin Son Derece Hayati İşlevleri Bulunmakta, Allah 2 Tane Yarattıysa Boşa Değildir Gerekli Olduğu İçindir. Doktorlar Çıkıp Diyo, Bir Böbrek Vücudun Bütün Fonksiyonlarını Eksiksiz Yerine Getirir Bu Tibbi Bir Gerçek Olabilir Eyvallah, Yukarıda Yazdığım Gibi Nefes Alıyorsa Yaşıyordur Mantığı Ama Önemli Olan, Ne Şekilde Nasıl Yaşıyor? Büyük Bir Performans Düşüşü Olmuyor mu İnsan'da, Pek Tabi Oluyor.

Yazdığım İşlevleri Okuduğunuz'da Bunu Anlamamanız İmkansız, Böbreklerin Çok Önemli Vücut Dengeleyici Görevleri Var. Bilgisayar Benzetmemde'de Bu Teknolojiyle Alakalı Olanlar Daha Rahat Kavrayacak Bu Önemli Organın Değerini. Yüce Allah'ın İşlerine Kusurlu Diyebilir Miyiz? Elbetteki Hayır, Peki Allah Yaratmış Olduğu İnsanın İçine Neden Kusurlu Fazlalık Sayıla Bilecek Bir Organ Koysun Ki ?!?

Böbrekler İçin Sakatlık % Aşağı Çekiliyor, Bunu Son Derece Yanlış Buluyorum. Küçümsenecek Bir Organdan Söz Etmiyoruz. 1000 Kişiden 1'i Tek Böbrekliymiş Falan Felan Diyip Küçümsüyorlar. Oysaki Doğuştan Tek Böbrekli Olmakla Sonradan Tek Böbrekli OLmak Bence Çok Farklı En Basidi Şu ;

Doğuştan Tek Böbrekli Olan Ameliyathaneyi Görmüyor Ama Sonradan Böbreğini Kaybeden Ameliyat Oluyor. Eğer Küçük Yaşlarda Böyle Bir Şeyle Karşı Karşıya Kalınabiliyorsa, Ameliyat Büyük Bir Travma Niteliği Taşıyor Kişi İçin. Doğuştan Tek Böbreği Olanların Böbreği Olması Gerekenden Daha Sağlam Oluyor. Bu Konuları Ayıt Etmemiz Gerekiyor. Şimdi Bende Sorarım O 1000 Kişi'den Kaçı Sonradan Böbreklerini Yitirdiler ? alıntı