Biz de Varız

Teknoloji Dünyası => Cep Telefonu => Konuyu başlatan: melleseferi - Ocak 20, 2013, 04:55:44 ÖS

Başlık: "Farkedilmeyen mod" devrimi!
Gönderen: melleseferi - Ocak 20, 2013, 04:55:44 ÖS
(http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20130116090130_microsoft.jpg)

"Farkedilmeyen mod" devrimi!

Microsoft cepleri için bu yeni modu düşünüyor.

Microsoft, cep telefonlarında daha önce hiç görmediğimiz bir şeyin peşinde: "Farkedilmeyen mod".

Microsoft'un cepler ve tabletler için geleceğe yönelik ilginç fikirler ürettiğini biliyoruz. Şirket'in Haziran 2011'de başvurusunu yaptığı, ancak yeni açıklanan bir patentte "farkedilmeyen mod" adında bir işlevi anlattığı ortaya çıktı.
 
Böyle bir mod henüz Microsoft tarafından kullanılmıyor, diğer patentlerde olduğu gibi ileride kullanılmasının da bir garantisi bulunmuyor. Orijinal adıyla "inconspicuous mode", telefonun erkan parlaklığının azaltılmasını, seslerin devre dışı bırakılmasını, uyarı ve bilgilerin ekrandan kaldırılmasını sağlıyor. Tarif edilen mod, örneğin sinemada diğer seyircileri rahatsız etmeden cebinizi kullanabilmenizi sağlıyor.
 
Modu elle açmanın yanında patent, ortam ışığı sensörü ve diğer sensörler yoluyla onu otomatik olarak açmayı da ele alıyor. Örneğin karanlık bir odadaken mod, otomatik olarak etkinleştiriliyor.
 
Başvurusu yapılan patentin Microsoft'a verilip verilmediği henüz tam olarak bilinmiyor. Bunun yanında yeni özelliğin Windows Phone'a gelip gelmeyeceğini de zaman gösterecek.

CHIP Online