*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Ümran İzmir Bayraklı’da Açıkhava Konseri Verdi  (Okunma sayısı 2629 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Ümran İzmir Bayraklı’da Açıkhava Konseri Verdi
« : Haziran 23, 2011, 01:47:00 ÖÖ »

Konservatuara girme mücadelesiyle adını Türkiye'ye duyuran görme engelli Ümran Sevinç, İzmir'in Bayraklı ilçesindeki açıkhava konserinde sahne aldı. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın davetiyle katıldığı konserde gitar çalan Sevinç, sesiyle de dinleyicileri büyüledi. Bayraklı'da oturan Sevinç'in eğitim masraflarını üstlendiğini açıklayan Başkan Karabağ da konseri eşiyle birlikte dinledi.

Onur Mahallesi'ndeki Atatürk Açıkhava Tiyatrosu'nda düzenlenen konserde sahneye ilk olarak, Şahika Türkkan yönetimindeki Belediye Çocuk Korosu çıktı. Ardından ise Ümran Sevinç, gitarıyla hem çaldı hem söyledi. Karabağ ve diğer dinleyiciler de Ümran'ın şarkılarına eşlik etti. Sevinç'in konservatuvar giriş sınavına başvurusunun kabul edilmesi için destek verdiğini söyleyen Hasan Karabağ, "Ümran kızımız mücadelesinde yanında olduk. Kızımız, yeteneğiyle Ege Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na gidecek; buna gönülden inanıyoruz. Seni kutluyoruz ve daha fazla aramızda görmek istiyoruz." dedi.

Başkan Karabağ'a teşekkür eden Ümran Sevinç de, "Bana yakın ilgi gösterdiniz. Üniversite sınavına girmemde sizin de büyük katkınız oldu. Konsere davet ettiniz. Her şey için çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

23.06.11 – CHA