*
kayseri Engelliler Derneği 0533 392 33 88 hattı üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz  

kayseri Engelliler Derneği 0533 392 33 88 Hattımızdan bize ulaşabilirsiniz

Gönderen Konu: Para Masa Kadın Tenisçilerimiz Ürdün'de 9 Madalya Kazandı  (Okunma sayısı 340 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 20111
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Para Masa Kadın Tenisçilerimiz Ürdün'de 9 Madalya KazandıÜrdün'ün başkenti Amman'da düzenlenen Uluslararası Para Masa Tenisi Turnuvası'nda kadın masa tenisçilerimiz 2 altın, 5 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplam 9 madalya kazandı.

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na katılım hakkı kazanmak için sporcuların puan topladığı organizasyonda millilerimiz ferdi ve takım müsabakalarında mücadele etti.

Ferdi karşılaşmalarda 9/10. klas kategorisinde yarışan üç milli sporcumuz da kürsüde yer almayı başardı. Mücadeleleri ilk sırada bitiren Merve Cansu Demir altın madalya kazanırken Neslihan Kavas gümüş, Ümran Ertiş bronz madalya elde etti.

3/5 klas kategorisinde sporcularımızdan İrem Oluk gümüş, Hatice Duman bronz madalyaya uzandı. Kübra Korkut ise 7/8 klas kategorisindeki maçlarını ikinci sırada tamamladı ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

Kadınlar takım müsabakalarında Merve Cansu Demir, Neslihan Kavas ve Ümran Ertiş’ten oluşan milli takımımız, 6/10 klas kategorisinde altın madalya kazanarak kürsünün zirvesine çıktı.

Hatice Duman ve İrem Oluk'tan oluşan bir diğer kadın milli takımımız ise 1/5 klasta gümüş madalya alarak takım müsabakalarından da başarı ile ayrıldı.

Milli sporcumuz Kübra Korkut ise 6/10 klasta Malezyalı partneri Gloria Gracia ile madalya mücadelesi verdi. Maçlarını ikinci sırada tamamlayan Korkut-Gracia ikilisi gümüş madalya elde etti.

Milli Takımımız, 2020 Tokyo yolundaki kota mücadelelerine Mayıs ayında Slovenya'da yapılacak Para Masa Tenisi Açık Turnuvası ile devam edecek.

12.04.2019 - tbesf.org.trEtiketler : ENGELLİLER EĞİTİM VE İSTİHDAM DERNEĞİ TEMBEL HACIMEHMET KAYSERİ ULUSLARARASI KARDEŞLİK VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ BULGURLU LİBADİYE ENGELLİ