*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Bedensel Engelli Geçimi İçin Tek Koluyla Çalışmak İstiyor  (Okunma sayısı 398 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Bedensel Engelli Geçimi İçin Tek Koluyla Çalışmak İstiyor

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'ne bağlı Pınarcık Köyü'nde, doğuştan iskelet gelişim bozukluğu nedeniyle sağ kolunu kullanamayan 29 yaşındaki Yaşar Türkoğlu, anaokuluna yeni başlayan oğlunun eğitim masraflarını karşılayabilmek ve ailesine bakabilmek için tek koluyla çalışmak istiyor.

Yaşar Türkoğlu, eşi 25 yaşındaki Sultan ile 2 ve 6 yaşındaki çocuklarıyla 4 yıldır köyde babasının yanında kalıyor. İşsizlik nedeniyle ailesine bakamadığı için babasının yanına yerleşmek zorunda kaldıklarını söyleyen Yaşar Türkoğlu, kolunu kullanamadığı için hiçbir yerde iş bulamadığını söyledi. Daha önce ailesine bakamadığı için bunalıma girerek intihar girişiminde bulunduğunu belirten Türkoğlu şöyle konuştu:

"Sağ kolumu kullanamıyorum. Her yerden iş istedim. Ama olmadı. Gittiğim yerlerden hep boş döndüm. Geçinemiyoruz, zor durumdayız. Daha önce birkaç yerde çalıştım. Ama hep ağır işlerdi. Çocuğum bu yıl anaokuluna başladı. Şimdi hem onun masraflarını karşılayabilmek hem de aileme bakabilmek için bana uygun bir iş verilmesini istiyorum. Ben çalışmak istiyorum."

56 yaşındaki Şaban Türkoğlu ise emekli maaşıyla hem eşine hem de oğlu ve torunlarına bakmaya çalıştığını anlatarak, "Devletin engelli oğluma sahip çıkmasını istiyorum. Oğlum aslan gibi, çalışabilecek güçte yani. Kolu felçli olduğu için gittiği yerlerde dışlandı. Bir iki ay çalıştırıp işten çıkarttılar" dedi.

13.09.2014 - DHA

Anahtar Kelimeler : DİYALİZ HASTALARINA ÖNERİLER,TAVSİYELER