*
kayseri Engelliler Derneği 0533 392 33 88 hattı üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz  

kayseri Engelliler Derneği 0533 392 33 88 Hattımızdan bize ulaşabilirsiniz

Gönderen Konu: Engelli ve Hastalara Ücretsiz Kuaför Hizmeti  (Okunma sayısı 3948 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 20196
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Engelli ve Hastalara Ücretsiz Kuaför Hizmeti
« : Ocak 03, 2013, 04:20:32 ÖÖ »


Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede 50 kişiye ücretsiz kuaför hizmeti verdiklerini söyledi.
 
Yaşlı ve engellilerin kuaföre gitmesinin zor olduğunu anlatan Hacı, kuaförün engelli, yaşlı ve hastaları evlerinde ziyaret ederek hizmeti ayaklarına götürdüğünü anlattı.
 
"5 yıl önce 85 yaşında vefat eden alzheimer hastası babamla geçirdiğimiz zaman aklıma geldiğinde bu hizmeti uygulamaya karar verdim" diyen Hacı, yatalak veya engelli olan vatandaşları muhtarların yardımıyla tespit ettiklerini bildirdi.
 
-"Sosyal işlerle anılmak istiyoruz"-
 
Görevinden ayrılsa dahi uygulamanın devam edeceğini vurgulayan Hacı, şehirlerin her yönüyle yaşayan varlıklar olduğunu kaydetti.
 
"Sosyal işlerle anılmak istiyoruz" diyen Hacı, "Kentin bir tarafta yol, su, kanal ihtiyacı olur ancak öbür taraftan da yaşlıların, engellilerin, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçları vardır. Biz bu durumdakileri ihmal etmiyoruz. Onlara her türlü hizmeti götürmeye hazırız. Belediye başkanı halkını memnun etmelidir. Halkımızı memnun edebiliyorsak, biz de mutluyuz demektir" ifadelerini kullandı.
 
Kuaför hizmeti alan 76 yaşındaki Zeynullah Biberci ise hizmetten çok memnun olduğunu söyledi.
 
Solunum yetmezliği rahatsızlığı nedeniyle 3 saatte kuaföre gidebildiğini anlatan Biberci, "Çok güzel bir hizmet. Allah razı olsun başkanımızdan. Ücret ödemeden kuaför hizmeti alıyoruz. Zaten kıt kanaat geçiniyorduk. Uygulamanın ücretsiz olması ayrı bir güzel oldu" diye konuştu.
 
Kuaför Hasan Aşçı da evlerine gittikleri yaşlı, engelli ve hastaların heyecanla kendilerini beklediğini vurguladı.
 
29.12.2012 - AA