*
kayseri Engelliler Derneği 0533 392 33 88 hattı üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz  

kayseri Engelliler Derneği 0533 392 33 88 Hattımızdan bize ulaşabilirsiniz

Gönderen Konu: Otistik Çocuklara ‘Hediye Bir Gün’ Fuarında Destek  (Okunma sayısı 3848 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 20196
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Otistik Çocuklara ‘Hediye Bir Gün’ Fuarında Destek
« : Ocak 03, 2013, 03:50:43 ÖÖ »


Tohum Otizm Vakfı tarafından burslu öğrencilere ve yapılan projelere destek sağlamak amacıyla düzenlenen “Hediye Bir Gün” alışveriş fuarı, dün Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleştirildi. Türkiye ve dünyadan pek çok ünlü markanın stant açtığı fuarı cemiyet hayatının önemli isimleri de ziyaret etti.
 
Otizmli çocukların erken tanı almaları ve eğitim ile topluma kazandırılabilmeleri için çalışan ve bu amaçla birçok önemli projeye imza atan Tohum Otizm Vakfı, geleneksel olarak düzenlediği “Hediye Bir Gün” fuarını bu yıl dördüncü kez gerçekleştirdi.
 
Giyimden mücevhere, dekorasyondan kitap ve aksesuara kadar pek çok farklı ürün standının bulunduğu ve gün boyu süren fuarda ziyaretçiler yılbaşı hediyelerini seçme fırsatı buldu.
 
Fuarda alışverişin yanı sıra kişisel gelişim, estetik, tarih ve sanat alanlarında seminerler de gerçekleştirildi. Akşam saatlerinde yapılan sergi kokteyline cemiyet, sanat ve iş dünyasından seçkin isimler katıldı. Meltem Oktay, Revna Demirören ve Reyhan Demirören de kokteyle katılanlar arasındaydı.
 
300 Öğrenci Burs Bekliyor
 
Etkinliğin giriş ücreti ve stantlara kiralanan alandan elde edilen gelir vakıfta eğitim gören burslu öğrencilerin masrafları, internet üzerindeki eğitim portalı, öğretmen eğitimi ve vakfın çıkardığı çeşitli yayınlar için kullanılacak. Şu anda 48 otizmli öğrencinin burslu eğitim gördüğü vakıfta yaklaşık 300 öğrenci de burs almayı bekliyor.
 
20.12.2012 - Milliyet