*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Ümit Burunlular Bilek Güreşinde Dünya Şampiyonu Oldu  (Okunma sayısı 1209 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Ümit Burunlular Bilek Güreşinde Dünya Şampiyonu Oldu
« : Ekim 12, 2016, 01:16:25 ÖS »
Ümit Burunlular Bilek Güreşinde Dünya Şampiyonu Oldu

Çanakkale'de yaşayan yürüme engelli 41 yaşındaki Ümit Burunlular, 1-10 Ekim tarihleri arasında Bulgaristan'ın Sofya kentinde düzenlenen Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası'nda, ağırsıklet kategorisinde dünya şampiyonu oldu.

Çanakkale'de 2004'te geçirdiği trafik kazası sonrası yürüme kabiliyetini yitiren ve tekerlekli sandalyeye mahkum olan Ümit Burunlular, 4 yıl önce başladığı bilek güreşi sporunda sürekli olarak kendisini geliştirdi. Geçtiğimiz 1-10 Ekim arasında Bulgaristan'ın Sofya şehrinde düzenlenen Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden milli sporcu Ümit Burunlular, ağırsıklet kategorisinde 4 maçını da kazanarak namağlup dünya şampiyonu oldu; altın madalya aldı.

Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı ve Truva Engelli Engelsiz Spor Kulübü'nün sporcusu Ümit Burunlular, geçtiğimiz Mayıs ayında Avrupa Şampiyonu olduğunu ve şimdi de bu başarısını Dünya Şampiyonluğuyla perçinlediğini belirten Burunlular, bu başarısını şehitlere armağan etti. Şampiyonaya 72 ülke ve 1400 sporcu katıldığını söyleyen Ümit Burunlular, "Dünya Şampiyonasında, ağır sıklet kategorisinde 11 sporcu vardı. Bu sporcular arasından dünya birincisi olduğum için çok mutluyum. Bana Sofya'da destek olan Bulgaristan Türkiye Büyükelçiliğine ve konsolosluğuna teşekkür ediyorum. Yine sponsorum Çanakkale Ortes Protez Merkezine de teşekkür ediyorum" dedi.

Çanakkale'ye dönen dünya şampiyonu Ümit Burunlular'ı havaalanında ailesi, arkadaşları ve Engelli Engelsiz Spor Kulübü Başkanı Kadir Yavaş karşıladı.

11.10.2016 – DHA

Anahtar Kelimeler : satışını da yapan engelliler, bu proje ile hayatın içinde yer almaya çalışıyor. Kayseri'deki büyük bir alışveriş merkezlerinde kurdukları standa haftanın iki günü gazeteyi okurların