*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engelliler İçin 'Akıllı Can Melek' Projesi  (Okunma sayısı 900 defa)

Çevrimdışı bizdevariz.net

• Administrator
  • Sr. Member
Engelliler İçin 'Akıllı Can Melek' Projesi
« : Nisan 23, 2015, 02:37:56 ÖS »
Engelliler İçin 'Akıllı Can Melek' Projesi

Muğla Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) işbirliği ile hazırlanan, engelli bireylerin uzaktan takibini sağlamayı amaçlayan 'Akıllı Can Melek' projesinin tanıtım toplantısı Marmaris'te yapıldı.

Muğla Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği ve MSKÜ işbirliğinde Çoşku Eğitim Kurumları'nın desteğiyle hazırlanan 'Akıllı Can Melek' projesi 'Kuruşuna Sahip Çık' sloganıyla hayata geçirildi. Engelli bireylerin, belirli alan dışına çıkması durumunda takibini kolaylaştıran akıllı bileklik kullanımını arttıracak projenin tanıtım toplantısı, dün (Salı) Köyceğiz Kaunos Hotel'de yapıldı. Toplantıya MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Muğla Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği Başkanı Halil Karanfiloğlu, Coşku Eğitim Kurumları Müdürü Eylem Tan ve BluePort AVM Halkla İlişkiler Sorumlusu Gülçin Yenipazar Özkan katıldı. "DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUR"

'Kuruşuna Sahip Çık' ve 'Can Meleği Destekliyoruz' sloganı ile başlatılan Akıllı Can Melek projesi kapsamında üniversite bünyesinde banka hesabı açılacağı bildirildi. Hesapta toplanacak bağış ile akıllı bileklik sayısı arttırılarak projenin ülke geneline yayılması amaçlanıyor. Proje kapsamında, konum takibi yapmaya olanak sağlayan, zihinsel engelli bireyler için anında ses ve veri iletişimi imkanı tanıyan, istenilen mesafeler dışına çıkıldığında öncelikli kişilere otomatik haberdar edebilen bileklikler geliştiriliyor.

'Akıllı Can Melek' projesi kapsamında mümkün olduğu kadar çok sayıdaki engelliye akıllı bileklik takarak kaybolmalarını engellemek istediklerini belirten MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, "Bu projenin sürdürülebilirliğini sağlayabilmek için insanlarımızın kullanılmayan 1 kuruşlarını biriktirmelerini istiyoruz. 1 kuruş deyip geçmemek lazım, damlaya damlaya göl olur. Projeyi Marmaris'ten başlatmayı uygun gördük. Üniversite olarak bilimsel çalışmalarımızın gelirini engelliler yararına kullanmak istiyoruz. Tüm işletmelerin bu projeye destek vermesini bekliyoruz" dedi.

08.04.2015 - DHA

Anahtar Kelimeler : 3- Tansiyon kontrolü daha iyi sağlanabilmektedir 4- Hemodiyalizde olduğu gibi kan kaybı görülmez 5- Eğitimi basit ve süresi kısadır 6- Kalp ve damar sistemine yüklenme az olduğundan