*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Muğla Okçuluk Kulübü Başarılarıyla Göz Dolduruyor  (Okunma sayısı 7420 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Muğla Okçuluk Kulübü Başarılarıyla Göz Dolduruyor
« : Şubat 22, 2011, 12:14:16 ÖÖ »

Muğla Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde 2010 yılında kurulan okçuluk kulübü, kısa sürede Türkiye ve Avrupa'daki şampiyonalarda elde ettiğini başarılarla göz doldurdu.

İl genelinde 15 klasik ve 15 makaralı yay sporcusuyla çalışmalarını sürdüren kulüp, 24-25 Haziran 2011'de Muğla'da düzenlenecek Minik-Yıldızlar Türkiye Okçuluk Şampiyonası'na hazırlanıyor. Bedensel engelli milli okçular Semray Taş Özer ve Tuncay Kırbaş'ın da bulunduğu kulübe altı ay önce katılan engelli okçu 25 yaşındaki Salih Akçay, şimdiden yarışmalarda derece almaya başladı. Akçay, okçuluğa altı ay önce başladığını belirterek, "Hocamın tavsiyesiyle başladım. Bu sporu seviyorum. Gün içinde yaşadığınız stresi, akşam bir antrenmanla atıyorsunuz. Altı aylık sporcu olmamama rağmen bu işi yapabileceğime inandım. Milli  takımda yer alıp önce ülkemi temsil etmek istiyorum." dedi. Türkiye Bedensel Engelliler Okçuluk Milli Takımı sporcularından Kırbaş ise yaklaşık 11 yıl önce bu spora başladığını belirterek, "25 yaşındayken çalıştığım fabrikada. yüksekten düşme sonucu belimden aşağısı felç oldu. Tedavilerim bittikten sonra bir tanıdığım vasıtasıyla tanıştığım antrenör, beni bu spora başlattı. Yıllarca başkalarının malzemeleriyle yarışmalara katıldım. Muğla Valiliği, 2006 yılında bize malzeme aldı. Ondan sonra da beni milli takıma seçtiler. Yaklaşık dört yıldır milli okçu olarak çalışmalara devam ediyorum." şeklinde konuştu. Tuncay Kırbaş, 12-27 Mart 2010 arasında Aksaray'da millî takım kampı yapıldığına işaret ederek, "Kampta düzenlenen bir yarışmada dördüncü oldum. Semray arkadaşımız ise kendi kategorisinde ikinciliği elde etti. Avrupa şampiyonası, ağustos ayında Fransa'da yapılacak. Hedefimiz, 2012 Londra Paralimpik Oyunları'na katılıp başarılı olmak." dedi. Bodrum ilçesinde yaşayan ve Bitez Belediyesi'nin emlak servisinde çalışan 28 yaşındaki Semray Taş Özer de Fransa'da düzenlenecek Avrupa şampiyonasına hazırlandığını söyledi. Muğla Okçuluk Kulübü antrenörü Tahir Karataş, 20 Ocak 2009 tarihinde göreve geldiğini, okul taramaları neticesinde il genelinde 30 sporcu seçerek çalışmalara başladıklarını belirtti. Karataş, kulüplerinde 15 klasik ve 15 makaralı yay okçusu bulunduğunu kaydederek, kısa sürede Türkiye dereceleri aldıklarını vurguladı. Muğla'da yapılacak Minikler-Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'na özverili bir şekilde hazırlandıklarını ifade ederek, "Bölgemizde 700 sporcuyu misafir edeceğiz. Bunun yanında antrenör, teknik heyet ve hakemlerle birlikte bin kişiyi ağırlayacağız. Bize bu imkânı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz." diye konuştu. Muğla Gençlik Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ise yaklaşık bir yıl önce başlattıkları okçuluk branşında ciddi ilerleme katettiklerini söyledi. Daha önceden iki bedensel engelli okçuları olduğunu anlatan Hacıcaferoğlu, "Federasyona bağlı sporcularla birlikte çalışmalara başlattık. Antrenörümüzün gayretli çalışmaları sonucunda Türkiye rekoru elde eden sporcularımız oldu. En son Mersin'deki şampiyonada üç sporcumuz dereceye girerek, millî takım kampına kaldı." dedi.

Okçuluk sporuyla ilgili sürecin devam ettiğini belirten İl Müdürü Hacıcaferoğlu, hazirandaki şampiyonaya hazırlandıklarının altını çizdi: "Okçulukla ilgili ilk defa bir Türkiye şampiyonası ilimizde organize edilecek. Sporcularımız, yoğun bir şekilde buna hazırlanıyor. Muğla'da okçuluk branşında da milli ve başarılı sporcular yetiştirmek hedefimiz."

21.02.11 – CHA