*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Görme Engelli Neslihan'ın Hedefinde 'O Ses Türkiye' Yarışması Var  (Okunma sayısı 1088 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Görme Engelli Neslihan'ın Hedefinde 'O Ses Türkiye' Yarışması Var

14 yaşındaki Neslihan Dinç, yüzde 80 görme engelli. Tepebaşı Belediyesi'nin bağlama kurslarına katılan Neslihan'ın hedefinde Acun llıcalı'nın 'O SES TÜRKİYE' yarışması var. Acun'a seslenen Neslihan "Acun abi beni kaybetmek istemezsin" diyor.

Yüzde 80 görme engelli Neslihan Dinç, Acun Ilıcalı'ya mesaj göndererek, O Ses Türkiye'ye katılmak istediğini söyledi. Tepebaşı Belediyesi'nin bağlama kurslarına katılan Neslihan Dinç, güzel sesiyle dinleyicilerini kendisine adeta hayran bırakıyor. 14 yaşındaki genç kız, doğuştan görme engeline rağmen mücadelesini bırakmıyor. Hayalinin O Ses Türkiye programına katılmak olduğunu açıklayan Neslihan, Acun Ilıcalı'ya da bir mesaj gönderdi. Dinç, "Küçüklüğümden beri görme sıkıntısı çekiyorum. Dünyaya görme engelli olarak geldim. Küçük abimin sayesinde müziğe başladım. O da bağlama çalıyordu. Biraz da ben merak ettiğim için başladım. Yarışmalara çıkmak istiyorum. Yani jüri karşısında olmak istiyorum. O Ses Türkiye'ye katılmak istiyorum. Acun abi beni kaybetmek istemezsin. Beni çağırmanı istiyorum" dedi.

Neslihan'ın bağlama öğretmeni Mehmet Özel ise "Neslihan'ın gerçekten güzel sesi var. Hedefi Acun'a çıkmak. Ben de ona yardımcı olacağım. İnanıyorum ki bir gün O Ses Türkiye'de Neslihan'ı dinleyeceğiz. Benim tahminim Neslihan ilk 15 saniyede tüm jüriyi döndürür. Engelliler hiçbir şeye engel değiller aslında. Yeter ki biz bunu isteyelim. İstemek başarmanın yarısı. Önce isteyeceğiz ve mücadele ederek başaracağız" diye konuştu.

28.10.2016 – İHA

Anahtar Kelimeler : Gerilim Slumdog Millionaire Dram Romantik Gerilim Blood Diamond Macera Dram The Pursuit of Happyness Dram Biyografi The Machinist Gizem Gerilim Hugo Macera Dram