*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Şırnak'ta Engelliler Derneği Kuruldu  (Okunma sayısı 1249 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 20661
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Şırnak'ta Engelliler Derneği Kuruldu
« : Şubat 02, 2010, 04:43:46 ÖS »


Şırnak'ta Zihinsel ve Bedensel Engeliler Derneği kuruldu. Dernek başkanlığına getirilen M. Mitat Balık il merkezi ve ilçelerinde engelli vatandaşların sayısının oldukça fazla olduğuna belirterek, dernek olarak engelli vatandaşların tespiti ve daha iyi bir hayat yaşamalarını sağlamak amacı ile çalışmalarını yoğunlaştıracaklarını söyledi.

Şırnak Zihinsel ve Bedensel Engeliler Derneği Başkan Mitat Balık, "Kurmuş olduğumuz bu dernek ile toplumumuzun kanayan yaralarından birine dikkat çekmek istiyoruz. Zihinsel ve bedensel engellilerimiz sayısı oldukça fazla ve bakıma, ilgiye ihtiyaçları var. Bu insanlarımızın daha iyi bir hayat yaşamalarını sağlamak toplum olarak hepimizin sorumluluğundadır. Biz bu farkındalığı sağlamak için yola çıktık" dedi.

Dernek olarak almak ağır bir sorumlulukları bulunduğunu aktaran Balık, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Amacımız zihinsel ve bedensel engelli olan vatandaşlarımızın yasal çerçevede devletin, sağlık kuruluşlarının, yardım derneklerinin, sivil toplum örgütlerinin, duyarlı vatandaşlarımızın sunacakları destek ve imkanları daha iyi kullanabilmeleri için ön ayak olmak ve bizzat çalışarak sorunlarını daha çabuk neticelendirmek, gereken ilgi ve duyarlılığı kazanmalarını kolaylaştırmaktır. Toplumumuzun en sessiz çoğunluğu olan bu insanlara ulaşıp onların sorunlarına çözümler bulmak için herkese görevler düşüyor."
Medya73.com