*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: DEVLET BAKANI KUTLADI  (Okunma sayısı 2185 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
DEVLET BAKANI KUTLADI
« : Ocak 11, 2009, 09:05:17 ÖS »

10.01.09 - Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Gençlerbirliği'nden sonra bünyesinde Ampute Futbol Takımı kuran ikinci profesyonel kulüp olan Altay'ı kutladı. Gençlerbirliği ve Altay'ı diğer profesyonel kulüplerin de örnek almaşım isteyen Başesgioğlu ve Özgener, Ampute Futbol Iigi'nin en kısa zamanda oluşturulacağım ifade etti. Altay Ampute Futbol Takımının Şöhretler Karmasını 6-1 yendiği gösteri maçı futbolseverler tarafından ilgiyle izlendi. Altay'm, Sarmç'ta yapacağı yeni taûslerde ampute futbolu için özel saha da yer alacağı dile getirildi.

ALTAY ÖRNEK OLSUN

Altay'ın kurduğu Ampute Futbol Takımı sporcular için hayata açılan pencere olurken, kadroda iki milli oyuncu da yer alıyor. Antalya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda finalde Rusya'ya yenilip ikinci olan ay-yıldızlı ekibimizin kadrosunda bulunan kaleci Ahmet Öztürk ile forvet Nurettin Balkaya, siyah-beyazh kulübün devletten 80 Cumhuriyet Altını ödül kazanmasını sağladı. İki oyuncuya ayrıca 50'şer Cumhuriyet Altım verilecek. Nurettin, "2002'de Şırnak'ta mayına basarak sol bacağımı diz altmdan kaybettim. Rehabilitasyon döneminde ampute futbolla tanıştım. Karagücü'nde oynadım. Altay sayesinde oturduğum kentte spor yapma imkanı buldum" dedi. Çocukken geçirdiği kaza sonrası yanlış tedavi nedeniyle sol kolunu kaybeden kaleci Ahmet ise, "Ampute futbola kaleci olarak beş ay önce başladım. Kısa süre önce Tesco Kipa'daki işimden çıkarıldım. Futbol benim için ciddi faaliyet" diye konuştu.
>Hürriyet