*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: BU DESTEK KARŞILIKSIZ KALMAZ  (Okunma sayısı 2573 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
BU DESTEK KARŞILIKSIZ KALMAZ
« : Ocak 06, 2009, 07:07:50 ÖS »

06.01.09  - Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'na Lescon'dan destek Gaziantepspor'ıın eski yöneticilerinden Aydın Erbay, Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'na Lescon tarafından gönderilen malzemeleri dağıttı.

Malzeme sıkıntısı nedeniyle ligde zorlu günler geçiren Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'na Lescon firması tarafından maç forması gönderildi. Osmaniye maçına lescon formasıyla çıkan engelliler. Aydin Erbay'a teşekkür etti. Aydın Erbay'ın örnek bir davranış sergilediğini söyleyen Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Nuri Öcal "Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı bu ligde Gaziantep'i temsil etmeli. Sağlamlar gibi engellilerinde spor yapması kadar doğal bir şey yok. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Sakatlar Derneği bu takımı ayakta tutmak için çaba gösteriyor. Ancak yeterli değil. Lescon Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erbay, engelliler konusunda çok hassas biri. Gönderdiği iki takım forma takımda büyük sevinç oluşturdu. Bu desteğinden dolayı kendisine teşekkür ediyor, desteğinin devamını bekliyoruz. dedi.

Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hulusi Kalender ise, Lescon tarafından gönderilen formaları basketbol takımına teslim ederek. Avdın Erbav'a teşekkür etti. Kalender, yaptığı açıklamada. "Engellilerin desteğe ihtiyacı var. Dernek olarak her ne kadar mücadele etsekte yeterli değil. Lescon firmasıyla yaptığımız görüşmelerde Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erbay bizleri kırmadı ve tekerlekli sandalye basketbol takımına 2 takım maç forması verdi. Bu duyarlılığından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.
>GaziantepEkspres