*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: TRT'NİN ESKİ SANATÇISINDAN ÖRNEK UYGULAMA  (Okunma sayısı 2556 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
TRT'NİN ESKİ SANATÇISINDAN ÖRNEK UYGULAMA
« : Ocak 06, 2009, 07:06:41 ÖS »

06.01.09 - Görme engelli eskİ sanatçıdan örnek davranış. Lise ve ilköğretimde okuyan iki kardeşin eğitimini üstlenen Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu'nun ( TRT) eski sanatçısı görme engelli Yüksel Ermutlu, almış olduğu emekli maaşıyla ihtiyaç sahibi kız öğrencileri okutuyor.

Lise ve ilköğretimde okuyan iki kardeşin eğitimini üstlenen Sanatçı Ermutlu, "Ben eğitime ve kültüre çok önem veriyorum. Özellikle kız çocuklarının okuması en hassas olduğum noktadır. O nedenle Bağ-kur'dan aldığım 600 YTL aldığım emekli maaşımla okutuyorum kız çocuklarını. Bir çocuğun eğitiminde en büyük rolü anne oynar. Bugünün kızları yarının anneleri olur. Benim bir halk ozanı arkadaşım vardı. Küçükken gözlerine, beyaz ağ gelmiş annesi şev sürmüş iki gözü kör olmuş. Annesi okumuş olsaydı. Bilgili olsaydı böyle olur muydu? Ben şunu söyleyebilirim, durumu iyi olan insanlar her biri bir öğrencinin eğitimini üstlense ülkemizde, maddi olanaksızlıklardan kaynaklanan eğitimsiz insanlarımız kalmayacaktır" dedi.
>BizimAnadolu