*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: İlyas Ali Daştan, Yazdığı Kitapların Gelirini SMA Hastası Çocuklara Bağışlıyor  (Okunma sayısı 665 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
İlyas Ali Daştan, Yazdığı Kitapların Gelirini SMA Hastası Çocuklara Bağışlıyor

Antalya Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda yazar olan İlyas Ali Daştan, yazdığı kitapların gelirini SMA’lı çocuklara bağışladığını söyledi. İlyas Ali Daştan, Antalya’da Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastalığı ile mücadele eden ailelerin yanında olmasıyla tanınıyor. Daştan, ‘Kuş Yuvası’, ‘Kadına Şiddetin Kısır Döngüsü’, ‘Ben Profeministim’ ve ‘Hayata Can Suyu’ kitaplarının yazarı…

İlyas Ali Daştan, son kitabı ‘Hayata Can Suyu’nun gelirini SMA hastası çocuklara bağışlıyor. Daştan, “Kitabımın yazım aşamasında gelirini bağışlamaya karar vermiştim. Antalya’da şu an kampanyalarını yürüttüğümüz 3 çocuğumuz var 2 çocuğumuzun kampanyası yeni bitti. Kitaplarımdan alan herkes çocuklara nefes oluyor. O yüzden SMA’lı çocuklar için kampanyalara destek olalım. Her kitabın çocuklara nefes olması umuduyla” dedi.

“İnsana Umut Olacak”

Daştan, “Türkiye’de SMA ilaçları çok pahalı aileler ne yapacağını bilemiyor. Dernek olarak gündeme getirmek için çok uğraşıyoruz ve uğraşmaya devam edeceğiz. SMA ilaçlarının SGK kapsamına alınmasını istiyoruz fakat şu an görünürde öyle bir şey yok. Ben de ne yapsam diye düşünürken 4. kitabımı yazarken gelirini bağışlamaya karar verdim. Herkesin kendinden bir parça bulabileceği öykülerle dolu olan ‘Hayata Can Suyu’ öykü kitabı insana umut olacak” diye konuştu.

antalyaekspres.com.tr

ETİKETLER AntalyaBağışİlyas Ali DaştanSMA kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45