*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Fincan Ailesi, Engelli Oğulları Sayesinde Depremden Önce Binadan Çıktı  (Okunma sayısı 757 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 20672
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Fincan Ailesi, Engelli Oğulları Sayesinde Depremden Önce Binadan ÇıktıKahramanmaraş merkezli depremin vurduğu 10 ilden biri olan Adıyaman, mucize bir kurtuluşa tanıklık etti. Sabaha karşı 7,7’lik ilk sarsıntıda yıkılan bir binada yaşayan Fincan ailesi, engelli oğulları sayesinde depremden saniyeler önce apartmandan çıkmayı başardı. Öte yandan kurtulan ailenin akrabaları ise enkaz altında kalarak can verdi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili vuran iki büyük depremden mucize haberleri gelmeye devam ediyor. Enkazlarda halihazırda arama-kurtarma çalışmaları devam ederken Adıyaman’dan dikkat çeken bir kurtuluş hikayesi geldi.

Show Haber’de yer verilen bir habere göre, Adıyaman’da bir apartman dairesinde yaşayan Fincan ailesi, engelli oğulları sayesinde depremden saniyeler öncesinde binadan çıkmayı başardı.

“Anne ve Babasını Uyandırıp Binadan Çıkardı”

Gazi ismindeki engelli genç, depremden dakikalar önce anne ve babasını uyandırarak onlara bir şey anlatmaya çalıştı. Çocuklarının çırpınışlarına ilk bakışta anlam veremeyen anne ve baba binadan dışarı çıkmaya ikna oldular. Binadan çıkış anında ise 7,7’lik deprem meydana geldi.

Engelli oğulları sayesinde hayatta kalan ve depremden yara almadan kurtulan Fincan ailesinin yaşadığı apartman ise moloz yığınına dönüştü. Öte yandan Fincan ailesinin diğer katlarda yaşayan akrabaları ise enkazda hayatını kaybetti.

Show Haber


ETİKETLER AdıyamanDepremDepremzedeEngelliEnkazKahramanmaraş Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45