*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Donna Kişot Engellendi  (Okunma sayısı 1059 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Donna Kişot Engellendi
« : Eylül 23, 2022, 02:55:23 ÖÖ »
"Donna Kişot♿Engellendi"

Bağımsız Yaşam Hakkımdır!!!
Merhaba yine.
Milas Belediyesi'sinin düzenlediği Engelsiz Edebiyat Atölyesi Projesi'ne dahil olduğum için ve engelli yazarların hikayelerinden oluşan, içinde  benim de hikayem olan kitabımızın İmza günü nedeniyle 2 gündür Milas'tayım.
Bugün birşeyler atıştırmak için otelden öğleden sonra çıktım.
Ana caddeye çıkışta hiç rampa yoktu. Arka çıkışın rampasına yöneldim ama gideceğim yönde Mercedes bir araç tamamen kaldırımı kapamış. Otel önüne kaldırıma park etmiş diğer araçları sıyırarak ters yöne gidip ana caddeye çıkayım dedim. O yönde de bir 4 çekerli araç, bir çöp konteyneri, ağaçlar, çöpler, motosikletler ve kaldırım sonunda Fiat bir aracın kaldırımı tamamen kapattığını gördüm ve sıkıştım kaldım.
Bağımsız yaşam taraflısıyım ve refakatçim yok. Sinirlenme Tülin, sinirlenme telkiniyle tansiyon ve şekerimi teskin ettim ve zabıta, trafik aradım. Cezaları yazdırdım. Otele geri dönüp birini yanıma aldım ve kaldırımın dibinden geçen su kanalına takıldığımdan destekle orayı atladım. Bakın bu kadar satırdan sonra daha otelin önündeyim.
Sözüm bana engelli demek istemeyen kibar, engelli adayıyız diyen arkadaşlarıma ya da eskiden sakat denen insanları iyi niyetle engellediğini bilmeyenlere .
Evet biz engelli değiliz "Engelleneniz".
Ancak ben bağımsız yaşayamayıp engellendiğimde, bana ha sakat demişsiniz,ha engellenen bir önemi yok.
Otel sonrası ana yolda hoplaya zıplaya bir süre gidip, banketin yaya geçidinden karşıya geçebildim.
Sonrasını çok anlatmaya gerek yok.
Milashan Otel'in hizası ve karşı kaldırımdan  tekerlekli sandalye kullanıcısı bireylerin sürekli engellerle karşılaşacağını bildirmeliyim. Bunu fotoğraflardan anlayabilirsiniz. An yolda trafiğe ters yönde tır, kamyon, araç demeden, trafik polisine de durumu göstererek Donna Kişot olarak Milas'ta dev araçlara meydan okudum, farkındalık adına .
Artık başıma güneş vurmuş, aç halde erimeden ilk Köfteci Nazmi Usta önünde gerçek bir kaldırım gördüm. Bu arada yiyecek-içecek mekanlarının hiçbirinin rampası yok, içeri giremiyorsunuz.
Uyara uyara yol aldım. Artık ne derece önemserler bilmem. Başta buralara nasıl ruhsat veriliyor onu sormak lazım.
Erişilebilirlik hakkımızdır.
Saygılarımla

Kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45