*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Gitar Yeteneğini Keşfeden Silopili Yakup’un Başarısı  (Okunma sayısı 3092 defa)

Çevrimdışı bizdevariz.net

• Administrator
  • Sr. Member
Gitar Yeteneğini Keşfeden Silopili Yakup’un Başarısı
« : Şubat 21, 2021, 05:50:25 ÖS »
Gitar Yeteneğini Keşfeden Silopili Yakup’un Başarısı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde doğuştan görme engelli olan Yakup Algur (16), Gençlik Merkezi’nde aldığı ücretsiz gitar kursu müzik yeteneğini ortaya çıkardı.
Silopi Gençlik Merkezi Müdürü Ayten Şimdi’nin girişimiyle görme engelli Yakup Algur’ın özel gitar dersi verilmesi için kurs açıldı. Yaklaşık 3 ay boyunca Silopi Gençlik Merkezi’nde gitar öğretmeni Rojhat Tanrıkolu tarafından ders alan Algur’un müzik yeteneği yeni bir başarıyı ortaya çıkardı. Çaldığı gitarının eşliğinde şarkılar söyleyen Algur bu sayede çevresindekilerin de dikkatine çekerek yeni arkadaşlıklar kurdu. Gençlik merkezine gelerek müzik dersi alan Algur, gözleri görmediği halde keşfettiği yeteneği ile iyi bir gitarist olma yolunda emin adımlarla yürüyor. Algur’un tek hayali ise sahneye çıkarak gitar çalmak olduğunu ifade ederek, “Hocamla beraber çalıştık. Yavaş yavaş engelleri aşmayı başardık. İnşallah gelecekte sahneye çıkacağız. Gitar benim için bir ışık oldu, göz oldu, yolum oldu, arkadaşım oldu. Evde sıkıldığım zaman çalıyorum. Arkadaşlarımın yanında çalıyorum. Güzel bir şeydi hayalimdi çalmak. Hocam sayesinde başardım. Çok teşekkür ederim” dedi.

Algur’a gitar eğitimi veren Rojhat Tanrıkolu ise “Yakup’un hayalinde gitar çalmak varmış. Ben de bunu duyduktan sonra harekete geçtim. Yakup ile beraber çalışmaya başladık. 3 aydır ders veriyorum kendisine. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde konser vermeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

DHA