*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: "Engelli İstihdam Programı" Engelliler ve İşverenleri Buluşturuyor  (Okunma sayısı 1129 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
"Engelli İstihdam Programı" Engelliler ve İşverenleri Buluşturuyor

Beykoz Belediyesi Düğün Salonu'nda ikincisi gerçekleşen engelli-işveren buluşmasında 9 firma, iş arayan 60 engelli vatandaşla bir araya gelerek iş görüşmesi yaptı. Beykoz Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı programda İŞKUR Kadıköy Şubesi yetkilileri de hazır bulundu.

Gün boyu süren programda iş arayan engelliler, tüm firmaların temsilcileriyle görüşme imkânı buldular. Engelli işçi adaylarının verdiği bilgiler doğrultusunda doldurulan formlar değerlendirilerek kendilerine en uygun firmalar ve İŞKUR birimlerine yönlendirilmeleri sağlanacak.

İlki geçen ay yapılan programda 11 engelli ilçe sakini işe yerleştirilmişti. İŞKUR Kadıköy Şubesi yetkilileri her Perşembe "Halk Saati"ne katılarak engelli vatandaşlara ve iş arayan ilçe sakinlerine danışmanlık hizmeti veriyor.

İşveren Görüşleri:

Bilal Gül/Sosyal Bilişim Ve İletişim Sistemleri:

Firma olarak 3 kişilik açığımız var. Devletin bu konuyla ilgili makro politikalar geliştirmesi gerekiyor. Daha kalifiye elemanlar için kurslar ve bilgisayar eğitimi şart. Bu onların gelecekleri için bir ihtiyaç. Devletin, işverenlerin herkesin bu konuda üzerine düşeni yapması, engellilerin mesleki eğitim ve istihdamı için daha çok destek vermesi gerekiyor.

Metin Temel/Nur Yapı İnşaat Dekorasyon Ltd. Şti-Satış Pazarlama Müdürü:

İşletme olarak 5 kişilik eleman açığımız var. İş görüşmelerinin olumlu geçeceğini düşünüyorum. Beykoz Belediyesi ve İŞKUR güzel bir organizasyon düşünmüş. Bu toplantının hem işverenler hem de iş arayan adaylar için faydalı olacağına inanıyorum.

18.06.2013 - haberler.com