*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Bakan Fatma Şahin Diyarbakırlı'lara Seslendi  (Okunma sayısı 694 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Bakan Fatma Şahin Diyarbakırlı'lara Seslendi
« : Kasım 28, 2012, 12:18:20 ÖS »

Diyarbakır'da yoksullar için yapılan TOKİ konutlarının kura çekim törenine katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, evde bakım hizmeti ve engelli maaşı alan kişi sayısının Diyarbakır'da 10 bini geçtiğini belirterek, "Siz arkamızda, yanımızda olduğunuz sürece biz sizin hizmetkarınız olmaya devam edeceğiz. Sizden bir kardeşiniz olarak, bu bölgenin çocuğu olarak istediğim bir şey var. Gözyaşından, kandan, acıdan nemalananlara fırsat vermeyin. Onlarla mesafeyi açın, onlardan uzaklaşın" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Diyarbakır'da Aziziye ve Taleytepe Mevkisi'nde yoksullar için yaptırılan TOKİ konutlarının kura çekim törenine katıldı. Dicle Üniversitesi Spor Salonu'ndaki törene Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, Vali Mustafa Toprak ile vatandaşlar katıldı. Kura çekimine sabah erken saatlerde gelenler zaman zaman izdihama neden oldu. Yoksul vatandaşlar için yapılan bin 792 konuta 167'si engelli 5 bin 181 kişi müracaat etti.

ŞİİR OKUYARAK BAŞLADI

Bakan Fatma Şahin sözlerine, Cahit Sıtkı Tarancı'nın 'Memleket isterim' şiirini okuyarak ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın Diyarbakırlılara selamını ileterek başladı. Şahin, şunları söyledi:

"Yola çıkarken hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dedik, önce insan dedik, insanı yaşat ki devlet yaşasın dedik. Bu çıktığımız yolda dini, dili, ırkı, mezhebi, inancı ne olursa olsun eşerefi mahlukat olarak doğan insanın yaşam hakkını, barınma hakkını, eğitim hakkını, sağlık hakkını, istihdam hakkını korumamız ve onların yaşam kalitesini yükseltmemiz gerektiğine inandık.

EVDE BAKIM HİZMETİ VE MAAŞ

Hükümetin yaptığı çalışmaları anlatan Bakan Şahin, şunda 400 bin kişinin Türkiye'de evde bakım hizmetinden yararlandığını, evde bakım hizmeti ve engelli maaşıalan kişi sayısının Diyarbakır'da 10 bini geçtiğini söyledi. Şahin, şöyle devam etti:

"Bu yeterli mi? Yetmez. Tek yapacağımız şey devlet millet kaynaşması, biz sizin için, siz bizim için var olacağız. Siz arkamızda, yanımızda olduğunuz sürece, biz sizin hizmetkarınız olmaya devam edeceğiz. Sizden bir kardeşiniz olarak, bu bölgenin çocuğu olarak istediğim bir şey var. Gözyaşından, kandan, acıdan nem alanlara fırsat vermeyin. Onlarla mesafeyi açın, onlardan uzaklaşın. Sizin için çalışan, sizin için ömrünü, yaşamını, zamanını size feda eden bu ekibin arkasında sıkı sıkı durun. Biz sizin için, siz bizim için el birliğiyle hem Diyarbakır, hem ülke için gereğini yapalım diye."

'SAYIN BAKANIM LAĞIMDA YAŞIYORUM'

Konuşmanın ardından Bakan Şahin ve yanındakiler ilk kura çekimlerini yaparken, Bakan Şahin ile görüşmek isteyen Ayten Bingöl adlı kadına korumalara engel olmak istedi. Bunun üzerine Bingöl, "Sayın bakanım lağımların arasında yaşıyorum" diyerek bağırdı. Bingöl'ünün yanına alan Bakan Şahin su ikram ederek yardım sözü verdi. Yaşlı ve engelli vatandaşlarla vedalaşarak alandan ayrılmak isteyen Bakan Şahin'in sık sık önünü kesen vatandaşlar yardım istedi.

28.11.2012 - DHA