*
Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye 0544 716 20 45

Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye 0544 716 20 45


Akülü Tekerlekli sandalye kiralamalarında fiyatlarımız günlük, haftalık ve aylık olarak değişiklik göstermektedir. Kiralama prosedürümüz ve sözleşmemiz için uzman ekibimizle irtibata geçiniz.
 
Kiralık Katlanabilir Akülü Tekerlekli Sandalye Genel Özellikleri

Ürün performansına göre gayet uygun fiyatta bir akülü sandalyedir.
Sağlam çelik şasesi katlanabilir özelliktedir.
Ayaklıklar çıkartılabilir özelliktedir.
Kolçaklar çıkartılabilir ve yükseltilebilir özelliktedir.
Katlanabilir ve demonte edilebilir özelliği ile rahatlıkla taşınıp depolanabilir.
Yumuşak dolgu ön ve arka tekerlekleri ile rahat bir kullanım imkanı sunar.
İç ve dış mekan kullanımına uygundur.
Manuel kullanım seçeneği mevcuttur.
Aküler taşıma kutuları ile rahatlıkla sökülebilir.

İLETİŞİM 0544 716 20 45.

*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engelliler Bakanlık Önünde Atama Talep Etti  (Okunma sayısı 405 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 20311
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Engelliler Bakanlık Önünde Atama Talep Etti
« : Kasım 14, 2021, 03:32:58 ÖS »
Engelliler Bakanlık Önünde Atama Talep EttiEngelliler Konfederasyonu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde atama talep etti. Konfederasyon Başkanı Fermani Kurtel, “10 bin atamanın bir an önce gerçekleşmesi gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sitesinde 7 bin 800 boş kadronun olduğu görülüyor. Maalesef atama yapmıyorlar” dedi.

Engelliler Konfederasyonu, E-KPSS’ye giren ve atama bekleyen engellilerin taleplerini dile getirmek amacıyla Ankara’da, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın önünde basın açıklaması yaptı.

“Söz verip de caydınız, bizleri yok saydınız” yazılı pankartın açıldığı, “Sadaka değil iş istiyoruz”, “10 bin atama yüzde 6 kota” sloganlarının atıldığı açıklamada; Engelliler Konfederasyonu Başkanı Fermani Kurtel şunları söyledi:

“ANLAMLI SAYIDA 10 BİN ATAMANIN BİR AN ÖNCE GERÇEKLEŞMESİ GEREKİYOR”

“Bir önceki bakan Sayın Zehra Zümrüt Selçuk ile görüşmüştük, engellilerin atamasına yönelik söz vermişti. Ne yazık ki daha sonra görevden ayrıldı. Daha sonra yine bugün görevde olan Sayın Derya Yanık hanımefendiden randevu aldık, görüştük, en kısa zamanda EKPSS sonucuna göre belirli bir oranda atayacaklarının sözünü vermişti. Anlamlı sayıda 10 bin atamanın bir an önce gerçekleşmesi gerekiyor.

“100 BİN ENGELLİNİN KAMU KURULUŞLARINDA ÇALIŞMASI GEREKİR”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sitesinde 7 bin 800 boş kadronun olduğu görülüyor. Kendi sitelerinde bu boş kadrolar görüldüğü halde maalesef atama yapmıyorlar. Yine kamu kurumlarında 3 milyon 600 bin insan memur olarak çalışmakta. Eğer bunları dikkate alırsak 100 bin engellinin kamu kuruluşlarında çalışması gerekir. Kamu kuruluşlarında 60 bin engelli çalışmakta, demek ki 40 bin açığın kamu kuruluşlarına yerleştirilmesi gerekiyor.

Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince engellilerin her yıl belirli oranda atanması gerekiyordu. Buna da iktidar kulaklarını tıkadı. Kendi çıkardıkları kanunlara kendileri uymuyor. Bir an önce bizlere verdikleri sözleri yerlerine getirmesini diliyorum.”

Kurtel adına basın açıklaması metnini okuyan Engelliler Konfederasyonu Genel Koordinatörü Mustafa Özsaygı ise şunları söyledi:

“TALEPLERİMİZİN KARŞILANMASI ENGELLİLERİ YOKSULLUKTAN, AÇLIKTAN KURTARABİLMENİN TEK YOLUDUR”

“Sözün bittiği yerdeyiz. Resmi verilere karşın kurum yöneticileri ve karar vericiler engelli istihdamında iyi durumda olunduğunu anlatmaya çalışmakta ve engellileri oyalamayı tercih etmektedirler. Sözün bittiği yerdeyiz ve artık yöneticilerin rakamları, oranları kullanarak deveye hendek atlatma uğraşısından vazgeçmelerini istiyoruz. Gerçekçi çözüm ise çok nettir;

– Kamu kurumlarında engelliler için belirlenmiş kotalar sadece engelliler için kullanılmalıdır.

– Engellilere tahsis edilmiş boş kadrolar tek seferde doldurulmalıdır. Bunun için kamuya memur kadrosunda tek seferde en az 20 bin engelli personel alınmalıdır.

– Memur kadrosu için belirlenmiş olan yüzde 3 kotası en az yüzde 6’ya çıkartılmalı ve doldurulmalıdır.

– Her kurumun kamu personel alımında alınan personel sayısının en az yüzde 6’sı kadar engelli kamu personeli alımı aynı anda yapılmalıdır,

– Engellilerin istihdamında eğitim, liyakat vb. durumlar esas alınmalı ve engellilerin niteliksiz işlerde istihdamından vazgeçilmelidir.

Taleplerimiz karşılanamaz, zor veya imkânsız şeyler değildir. Taleplerimiz engellilerin insan onuruna yaraşır bir yaşam sürebilmelerinin asgari şartlarıdır. Taleplerimizin karşılanması engellilerin yoksulluktan, açlıktan ve başkalarına mahkûm olmaktan kurtulabilmelerinin tek yoludur.”

ANKA


ETİKETLER Aile ve Sosyal Hizmetler BakanlığıAtamaEngelli AtamasıEngelli İstihdamı Engelliler Konfederasyonu Konfüçyüs şöyle diyor sizi iki defadan fazla üzen birine güvenmeyin. İlk seferinde bu sizin için bir uyarıdır ikincisi ise bir derstir ve bundan daha fazlası saygısızlıktır. Size gerçekten değer veren insanları ayırt edin Kayseri'de