*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Karşıyaka Belediyesi Personeli İşaret Dili Öğrendi  (Okunma sayısı 903 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Karşıyaka Belediyesi Personeli İşaret Dili Öğrendi
« : Eylül 26, 2015, 02:53:56 ÖS »
Karşıyaka Belediyesi Personeli İşaret Dili Öğrendi

Karşıyaka Belediyesi, hizmet kalitesini yükseltmek ve engelli vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilmek için belediye personeline işaret dili eğitimi verdi.

Karşıyaka Belediyesi personellerinin vatandaşlarla daha iyi iletişim kurabilmesi için önemli bir projeyi hayata geçirdi. Proje kapsamında harekete geçen belediye yetkilileri, tüm birimlerdeki çalışanlarına işaret dili eğitimi verdi. İşaret Dili Uzmanı Sevim Bilici tarafından verilen eğitimler 6 ay sürdü. Vatandaşla birebir iletişim halinde olan 50'nin üzerinde belediye personeli ile Kent A.Ş.'nin sosyal tesislerinde çalışan kafeterya ve restoran görevlileri, haftada iki gün toplam dört saat işaret dili eğitimi aldı. İşaret dilini öğrenen personeller sayesinde, işitme ve konuşma engeli bulunan vatandaşlara daha kaliteli ve etkin hizmet verilmesi hedeflendi. Kurslar sonunda, neredeyse her birimden eğitim alan belediye çalışanları işitme ve konuşma engelli vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunma imkanına kavuştu. Engelli dernekleri de belediyenin bu uygulamasını memnuniyetle karşıladı.

"DAHA HIZLI, ETKİN ÇÖZÜM"

Eğitimin sonunda, sertifika törenine katılan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, eğitim gören çalışanlarla işaret diliyle sohbet etti. Engelli bir vatandaşın temel istekleri ve personelin vereceği yanıtlar canlandırıldı. Kursiyerler, işaret dilinde hazırladıkları 'Hayat Bayram Olsa' şarkısını da sundu. Kursa katılan çalışanlara sertifikaları verildi. Bu dönem de kursun devam edeceği belirtildi.

"ENGELLERİ KALDIRIYORUZ"

Engelli yurttaşların ihtiyaçlarına önem verdiklerini ve onların yaşam kalitesini arttırmak için çalıştıklarını söylen Başkan Akpınar, "İşaret Dili Eğitimleri sayesinde, belediyede işi olan ya da sosyal tesislerimizi kullanan işitme ve konuşma engelli yurttaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunuyoruz. Onları daha iyi anlamak ve isteklerine hızlı bir şekilde karşılık vermek adına önemli bir adım attığımızı düşünüyorum. Görme engelliler için sarı şeritli yolları yeniliyor, yaygınlaştırıyoruz. Kabartma yazılı kartvizitlerimizle hizmeti ayaklarına getiriyoruz. Belediye binamız engelsiz durumda. Bu yönde çalışmalarımız aralıksız sürecek. Küçük dokunuşlar ile büyük mutluluklar hedefliyoruz. Engelli yurttaşlarımız için Karşıyaka'da yaşamayı daha güzel hale getireceğiz. Karşıyaka'da engelleri tüm yurttaşlarımız ile birlikte kaldıracağız" diye konuştu.

22.09.2015 - İHA

Etiketler: alerjisi olanlar v.b. ilaç kullanması sakıncalı hasta grubuna girer bu insanlar ilaçsız tedaviye muhtaçtır Hastalığın tedavisinde amaç o hastalığı ortadan kaldırmak olmalıdır bioenerji ,nefes yöntemleri, vücuda kendi