*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engelli Milletvekili Bennur Karaburun’un Hayatı Film Oluyor  (Okunma sayısı 1379 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Engelli Milletvekili Bennur Karaburun’un Hayatı Film Oluyor

Diyarbakırlı genç prodüktör ve arkadaşları, Karaburun'un zorlu hayat mücadelesini beyaz perdeye aktarmak için Bursa'ya geldi.

23 yaşına kadar yüzme ve su sporlarıyla ilgilenerek Türkiye dereceleri olan ve 1996 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu 8 aylık hastane sürecinin 5.5 ayını yoğun bakımda makinelere bağlı olarak geçiren, sıkıntılı dönemleri atlatarak, ailesine destek olmak için seyyar satıcılık yapan ve bir yandan da ikinci üniversitesini bitiren AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, kendi yaşam öyküsünü anlatacak olan film hakkında konuştu. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde mağdur aileleri ziyaret ettikleri esnada AK Parti Diyarbakır İl Gençlik Kolları Başkanvekili Miraç Can Ergenekon ile tanıştıklarını dile getiren Karaburun, "Diyarbakır'ın Sur ilçesinde mağdur aileleri ziyaret ederken bana refakat eden Miraç Can kardeşimizle tanıştık. Kendisi de filmlerde yer alıp prodüktörlük yapmış, eğitimli ve donanımlı birisi. Bursa'ya gelerek benim hayatımı film yapmak istediğini söyledi. 'Sizin hayatınız engelli kardeşlerimize mutlaka güç verecektir. Onların da hayata tutunması için örnek olacaktır' şeklinde konuştuk" dedi.

Filmin yapılıp yapılmayacağı noktasında henüz hiçbir şey söyleyemeyeceğini belirten Bennur Karaburun, "Sevgili kardeşlerimiz sponsorlarını bulmuş, film için bir sürü alt yapılar yapmış. En son benim haberim oldu. Bu çok büyük bir sürpriz oldu. Ben hiç düşünmemiştim. 'Filmi Bursa'da yaşadığınız yerlerde çekeriz' gibi şeyler konuşuldu. Geleceğe bir film bırakmak fikri çok güzel bir fikir. Belki benim yaşadıklarım benim pozisyonumda olan insanlara güç verecektir. En azından onların da dirayetini arttırarak hayata tutunmalarını kolaylaştıracaktır. Çok zor şeyler yaşadım. Yaşayınca en dibine kadar yaşadım. İnşallah böyle bir film olursa sadece şunu düşünüyorum, başka insanlara örnek olmak. Hiç kimseye danışmadım, öyle kendi aklımda kaldı. Mutlaka danışacağım büyüklerim var. Büyüklerimize de sorup, danışırız. Olabilir mi, hala bunun kararını vermiş değilim" şeklinde konuştu.

"Asker kıyafetli hainlerdi"

'Bennur' filmi nasıl olur, içinde neler olur buna dair çok fazla bir şey konuşmadık ama öyle bir şey olsa benim hayatımda en önemli yeri olduğunu düşündüğüm 15 Temmuz gecesi ve tarih yazdığımız yeni anayasadaki sıkıntılar. 24 saatin 15 saati Mecliste geçtiği süreçte ana muhalefetin bize yaşattığı zorlukların da filmde olmasını isterim" diyerek sözlerini sürdüren Bennur Karaburun, "15 Temmuz'u çok acı ve ağır yaşayanlardan biriyiz. Tabi ki o tankların önlerine atlamış insanları görmüş, canını, kolunu, bacağını hiç düşünmeden vatan için feda etmiş kardeşlerimizi görmek, o geceyi yaşamak, Türkiye'de bunu görmek çok acı bir şeydi. Kendi uçaklarımızla kendi silahlarımızla vurulduk. Burada bunu söylemek istiyorum, asker denilince zannetmeyin ki bizim askerimizdi. Onlar asker kıyafetli hainlerdi. Bizim şerefli asker elbiselerimizi giymiş hainlerdi" dedi.

05.02.2017 - İHA

Anahtar Kelimeler : taşıma araçlarında da sorun yaşıyoruz engelliler için 15 milyonluk İstanbul’da otobüs var, vapur, deniz otobüsü gibi diğer toplu taşıma araçlarına binerken de ayrı zorluklarla