*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Down Sendromlu Onur Korkmaz, Türkiye’yi Temsil Etmek İstiyor  (Okunma sayısı 647 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 20676
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Down Sendromlu Onur Korkmaz, Türkiye’yi Temsil Etmek İstiyorİskenderun’da tenis oynayıp, milli takım seçmelerinde birinci olan down sendromlu Onur Korkmaz, hedefinin Paris’te yapılacak dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil etmek olduğunu söyledi.
HATAY’ın İskenderun ilçesinde tenis oynayıp, 2023’te milli takım seçmelerinde birinci olan down sendromlu Onur Korkmaz (20), hedefinin 8-12 Eylül’de Paris’te yapılacak dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil etmek olduğunu söyledi.

İskenderun’da 2019’da tenise başlayıp, bu alanda ilerleyen down sendromlu Onur Korkmaz, 19 Kasım 2023’te yapılan milli takım seçmelerinde birinci oldu. Korkmaz, şimdi de Antalya’da 19-26 Mart tarihleri arasında ‘Down Sendromlu Sporcuların Olimpiyat Oyunları’ olarak bilinen Trisome Games’e hazırlanıyor. Türk Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun ev sahipliğinde yapılacak Trisome Games’e antrenörü Selma Bilgin eşliğinde hazırlanan Korkmaz, hedefinin 8-12 Eylül’de Paris’te yapılacak dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil etmek olduğunu söyledi. İskenderun Gençlik ve Spor Müdürü Ali Ferit Günder, “Onur, büyük bir yetenek. Aldığı başarılar İskenderun açısından gurur verici. 2019’dan beri tenis öğrencimiz. Yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Onur’u gönülden destekliyoruz. Tenis branşında İskenderun’da engelli olarak milli olan ilk kardeşlerimizden bir tanesi. Bu da İskenderun için gurur verici” dedi.

Kaynak: DHA


Down Sendrom Hatay Onur Korkmaz Tenis kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45