*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Bakımevinde Skandal Görüntülere İmza Atanın İfadesi: Şakalaşıyorduk!  (Okunma sayısı 1905 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 20676
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Bakımevinde Skandal Görüntülere İmza Atanın İfadesi: Şakalaşıyorduk!Büyükçekmece’de bir engelli bakımevinde hastaya şiddet uygulayan Nuri C. isimli şahsın savcılık ifadesi ortaya çıktı. Şahıs, “Hastalarımla ayrı ayrı ilgileniyorum. Sadece samimi, sevecen bir şekilde şakalaşıyorduk” dedi. Şiddet görüntülerine ‘şaka’ diyen şahsın videosunu çeken Melek P. ise suçlamaları reddederek görüntüleri kendisinin çekmediğini söyledi.

İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde faaliyet gösteren Özel Gözlem Engelli Bakımevinde çalışan Nuri C., bir hastaya şiddet uygulayarak, “Beni seviyor musun?” diye sormuştu. Görüntüyü çeken Melek P. ise o anları gülerek kaydetmişti.

Büyükçekmece’deki bakımevinde bakıma muhtaç bir hastaya şiddet uygulayan Nuri C. ve o anları videoya çeken Melek P. görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Büyükçekmece Adalet Sarayı’na getirilen şüpheliler, savcılıkta ifade verdikten sonra tutuklanma talebiyle sulh ceza hâkimliğine sevk edildi. Şüphelilerin savcılık ifadeleri ortaya çıktı.

“Şakalaşıyorduk”

Nuri C. ifadesinde, “Ben bu bakım merkezinde 1 yıldır çalışıyorum. 70 hastam vardı, hepsiyle ayrı ayrı ilgileniyor, bakımlarını yapıyordum. Amacım hastaya zarar vermek onu aşağılamak değildi. Sadece samimi, sevecen bir şekilde şakalaşıyorduk. Biz, bazen böyle şakalaşırdık. Bunu videodaki mimiklerimden de anlayabilirsiniz. Arkadaşım Melek’in videoyu çektiğini biliyordum. Şaka olmasaydı buna müsaade eder miydim” dedi.

“Ben Asla Böyle Bir Video Çekmedim”

Videoyu çektiği iddia edilen Melek P. ise suçlamaları reddederek, “Bakım merkezi müdürüyle tartışmamız olduğu için olayı üstüme yıkmaya çalışıyorlar. Benim elimde kendisinin bana hakaret ettiği görüntüler vardı. Beni kırmızı kod ile işten çıkartacağını söylemişti, ben de öyle bir şey yaparsa bu görüntüleri yayacağımı söylemiştim. Bu yüzden görüntüleri benim çektiğim söyleniyor. Ben asla böyle bir video çekmedim. Benim bilgim yoktur” ifadelerini kullandı.

2 şüpheli de çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince ‘Eziyet’ suçundan tutuklandı.

karar.com


ETİKETLER BüyükçekmeceEngelliEngelli BakımeviGözaltıİstanbulSkandal kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45