*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: MUTLAK İKTİDAR BU KADAR MI BOZAR?  (Okunma sayısı 1239 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
MUTLAK İKTİDAR BU KADAR MI BOZAR?
« : Ocak 25, 2010, 12:24:48 ÖS »

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, "darbenin Başbakanı" olarak ilan edilen Kayserili TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu''na sahip çıkmayan Kayserililer''e bugünkü köşesinde şu yazısıyla çattı:

Fırın ağzı kardeşliği

“FIRIN ağzı”, Kayseri’ye özgü bir yemektir...
Ve ben bu yemeği, ilk kez 1998’de o dönem bana “Kayserili bir işadamı” olarak tanıtılan Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Ankara’daki ofisinde tanımıştım...
28 Şubat fırtınasının estiği günlerdi...
Hisarcıklıoğlu, Ankara’daki ofisinde “Fırın Ağzı Buluşmaları” adını verebileceğimiz türden gayri resmi buluşmalara ev sahipliği yapıyordu...
Konuklar, o dönem itilip kakılan Milli Görüş’ün içinden ve dışından isimler...
Rifat Bey’in “Abdullah Abi” diye hitap ettiği Abdullah Gül... Kayserili Salih Kapusuz... Fehmi Koru... Atilla Koç... Zahid Akman... Ve benzer isimler...
Sonra olaylar hızla gelişti: Rifat Hisarcıklıoğlu, bileğinin hakkıyla TOBB Başkanı oldu... İtilip kakılan politikacılar, iktidara geldi... Rifat Bey’in “Abdullah Abi” diye hitap ettiği Gül, cumhurbaşkanı oldu...
* * *
“Balyoz Planı” çerçevesinde Rifat Hisarcıklıoğlu’nun adının “Darbecilerin Başbakan Adayı” diye kirletildiğini görünce...
Benim aklıma “Fırın Ağzı Buluşmaları” geldi...
Ve şöyle dedim: Neden “Fırın Ağzı kardeşleri”nden biri çıkıp da “Rifat demokrat bir insandır... Biz onu yıllardır tanırız... Zor günlerimizde yanımızdaydı” türünden bir tanıklık yapmazlar?
Mutlak iktidar bu kadar mı bozar?>kayserihaber.com.tr