*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Bolu Belediyesi’nden 25 Engelli Bireye Bayram Hediyesi  (Okunma sayısı 773 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 20676
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Bolu Belediyesi’nden 25 Engelli Bireye Bayram Hediyesi
« : Mayıs 28, 2023, 03:55:36 ÖS »
Bolu Belediyesi’nden 25 Engelli Bireye Bayram HediyesiEngellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için var gücüyle çalışan Bolu Belediyesi, 25 engelli bireye daha tekerlekli sandalye armağan etti. Engelli bireylerin sandalyelerini teslim aldığı dağıtım töreninde konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Ben Belediye Başkanı olarak görevde olduğum sürece hiçbir engelli bireyimizi araçsız bırakmamakta kararlıyız” dedi.

Bolu Belediyesi engelli bireylere verdiği desteğini sürdürüyor. Son 4 yılda yüzlerce engelli bireyin akülü ve tekerlekli sandalye ihtiyaçlarını karşılayan Bolu Belediyesi, 25 engelli bireye tekerlekli sandalye dağıttı. Bolu Belediyesi Fuaye Salonu’nda düzenlenen etkinlikte ihtiyaç sahibi engelli bireyler, Ramazan Bayramı öncesi yaşamlarını kolaylaştıracak tekerlekli sandalyelerini teslim alarak, adeta çifte bayram yaşadılar. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan öte yandan tekerlekli sandalye almaya hak kazanan çocuklara saat hediye etti.

“Önceliğimiz Engelleri Kaldırabildiğimiz Kadar Kaldırmak”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, “Bizim önceliğimiz engelli bireylerimizin önündeki engelleri kaldırabildiğimiz kadar kaldırabilmek” dedi. Bu noktada engellilerin sorunlarını bizzat tespit etmek amacıyla, tekerlekli sandalye ile şehrin en işlek caddesinde tur attığını aktaran Özcan, “O bizim için çok aydınlatıcı oldu. O günden sonra yaptığımız işlerde buraya bunu yapıyoruz ama engelli bireylerimize sıkıntı olur mu diye düşünür olduk” diye konuştu.

“Sandalyelerinizi Huzur ve Sağlık İçinde Kullanın”

Özcan, göreve başladığından bu yana çok sayıda kişiye sandalye hediye ettiklerini anımsatarak, “Şuanda Bolu’da çok büyük açık kalmadı. Her isteyene tekerlekli sandalye verdik. Bugün de 25 adet tekerlekli sandalyenin teslimatını yapıyoruz. Rabbim kimseyi muhtaç etmesin bu sandalyelere ama 10 dakika sonra benim de bu sandalyelere muhtaç olmayacağımın garantisi yok. Ben hepinize huzur içinde sağlık içinde bu hediyeleriniz kullanmanızı diliyorum. Ben belediye başkanı olarak görevde olduğum sürece hiçbir engelli bireyimizi araçsız bırakmamakta kararlıyız” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER Bayram HediyesiBolu BelediyesiEngelliTanju ÖzcanTekerlekli Sandalye kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45