*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Görme Engelli ve Otizmli Genç Kız, Piyano Performansıyla Birinci Oldu  (Okunma sayısı 799 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Görme Engelli ve Otizmli Genç Kız, Piyano Performansıyla Birinci Oldu

13 yaşındaki görme engelli ve otizmli piyanist Lucy, dün gece Birleşik Krallık’ın en iyi amatör piyanistini bulmak için düzenlenen The Piano yarışmasını, sergilediği göz kamaştırıcı bir performansla kazandı.

Birleşik Krallık ülkelerinde faaliyet gösteren Kanal 4’ün düzenlediği yarışmada, doğuştan görme engelli ve otistik olarak dünyaya gelen Lucy isimli piyanist bir kız, Debussy’nin Arabesque isimli eserini başarılı bir şekilde yorumladı.

Jüri üyelerinden biri olan klasik piyanist Lang Lang, onu “dahi” olarak nitelendirirken, pop yıldızı Mika da Lucy’nin “gecenin performansına imza attığını” söyledi.

Sunuculuğunu Claudia Winkleman’ın yaptığı program, insanları ülke genelindeki tren istasyonlarında piyano çalmaya davet ederek en iyi amatör piyanistleri bulmaya çalışıyor.

Yarışmadaki dört finalistten hiçbirinin kendine ait bir piyanosu yoktu ve son bölümün ardından yapımcılar tarafından her birine birer piyano verildi.

Lucy sadece iki yaşındayken klavye çalmaya başladı ve üç yaşındayken müzikal bir hayır kurumu aracılığıyla piyano dersleri almaya başladı.

Annesi Candice, “Bir gece büyük bir sahnede olacağını hep biliyordum. Yapımcılara ‘Benim kızımda yıllardır gördüğümü siz de gördünüz’ dedim” dedi.

Sözcü

KATEGORİLER DünyaVideo Galeri
 ETİKETLER Birleşik KrallıkGörme EngelliOtizmliPiyanist Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45