*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: RAB'BE VE CANLARA ŞÜKRANLA  (Okunma sayısı 989 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
RAB'BE VE CANLARA ŞÜKRANLA
« : Ekim 20, 2022, 03:38:46 ÖS »
RAB'BE VE CANLARA ŞÜKRANLA

Çok uzun süre sonra merhaba.
Birçok sebepten diplere düşmüş halimden yavaş yavaş sıyrılıyorum. Bedenen 80, ruhen daha çok 5 yaşındaki Tülin evde dolaşıyor şu sıra. 17'lik ve 55'lik şimdilik sinmiş durumdalar, bulamıyorum onları. Benim bu karışım hallerim gül gibi geçiniyorlardı oysa. O dengeye tekrar ulaşmak da mümkün umarım.
Neyse, iki hafta önce biten ve toplamda bir buçuk ay süren ev taşıma, yerleştirme telaşı, reçel yapımı, malzeme bulma, alma ve kargo için dışarı yardımcı bulma vb. birçok iş ve çabamın yanında gittikçe ilerleyen, dua ederken artan ağlama krizlerim, çok önemli bir ilacıma ulaşamayıp yerine riskli bir hapı uzun süre almam ve asıl hapa kavuşup tekrar kullanmaya başlasam da ruhsal ayarlarımın hayatımda hiç yaşamadığım bir ızdıraba dönüşmesiyle sonlandı. Bu hali en az 10 gün yaşadım. Hep ifade ettiğim tespitimi birebir  yaşadım. Bedensel engele akıl ve ruhun ayakta kalışıyla aldırmıyorsunuz. Ancak önce ruha ve bağlı olarak akla bir zarar gelirse ve bunlar ufak ufak birikirse bıçak sırtı duruma düşüp, o canbaz ipinin tam ortasında iki tarafa sallanıp savruluyorsunuz. Çıldırma sınırı bu. Bulanık bir camın ardından dünyayı görüyorsunuz ve Allah'tanki hissettiklerinizin gerçek olmadığını, o gördüğünüz bulanık dünyanın gerçek olduğunu sürekli telkin ederek derin bir kaygı, hüzün, keder içinde  kıvranıyorsunuz. Büyük bir çaresizlik ve Allah inancınız ve sevginiz olmazsa yandınız. Her daim sığınağım Rabbim'e daha da yaklaştım bir yandan bu süreçte. Eve turunç yağdı reçel yapmam için. Allah elverenlerden razı olsun. Bense çok yavaş hareketlerle meşgul olmaya çalışıp, kendimden kaçarak, dua halinde 18 tansiyon ve 110 nabızla ızdıraptaki his dünyamda kıvranıyordum. Yavaş da olsa ev için çaba gösteriyordum. Ancak hazırlanmaya başlamış  reçel kolileri bugün bile hala kargoya yollanamadı. Bir anda reçel yapmaktan, çiçeklere bakmaktan soğudum, elimi çektim. Ev arama stresi, taşınmadaki dirayetim, taki sığamadığımız ve tavana kadar darmadağın ev hali, özel başka sıkıntılar aklımı, ruhumu alt üst etti. Enkaz altında ve savaş halinde sığınaktaki insanları düşünerek direniyordum. Baş koyacak bir kadıncan omzu, tutacak bir el dileyerek ve sanki evi düzelttikçe herşey düzelecekmiş gibi kasılmaktan da ağlamaya halim kalmamıştı. Tam 6 gece hiç uyumadım. Evde kardeşimi, telefonda sesimle oğlumu üzmemek için çok çaba gösterdim. Telefon edenlerin çoğuna açamadım. Bir iki kişi yakaladı ve tüm zayıf halime şahit oldular. Adetim olan gece yarısı internet açmalarla biraz da olsa yaşama döndüm. Bir iki kişiye mesajla cevap verdim. Ben sıkıntım olduğunda insanları arayıp, kapı çalıp- ki burada insan da yok- sızlanmam, kendime saklanırım. Olay biter rahatlayınca gevezeliğim malum kolayca anlatırım.
Kapıya gelen tamirci genç çocuklarla dış bağlantıları sağladım şükür. Sevgili doktorum hastaneden ayrılsa da yardım çağrılarıma cevap verdi, tavsiyesiyle yeni bir ilaç uygulamasına başladım.
Allah'a çok şükür izleri kaldı ama ben bir kuyudan çıkabildim. Asansör için uğraştım ve çalışıyor 🧿🙏. Sağolsun CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Sn. Umut Anıl Özdoğan Hanım 2 kez turunç yolladı ve apartmanın rampasının inşaat bölgesindeki yola rağmen yapılmasına destek verdi. Ayrıca Bodrum Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü'ne de teşekkür ederim. Sevgili eski iş paydaşı arkadaşım Zuhal Tüfekçi Hanım da taa Denizli'den turunç getirtti. Hele hele sevgili Kübra Karaduman Köse 'nin zarif desteği de unutulmaz. Ömer Abi tamirci desteği sağladı, kargo için Barış yavrumuz geldi.
Eve reçel almaya, fazla gelen turuncu almaya kadıncanlar geldi. Reçellerimden kaza geçirmişini bile alan oldu. Sosyal medya paylaşımlarıma cevap geldi. Hele değerli Mensure Karadeniz Hanım yanımda olduğunu hep hissettirdi.
Ve hep ettiğim duam şu mübarek günlerde daha da anlam kazandı.

"Rab'bim, hayatımda bana yandan geçerken bile iyi niyetli bir bakışla bakan, düşünen, merak eden, üzülen, çare arayan madden manen elveren, hakkı geçen, bu yeni yerde ne sebeple olursa olsun kapıya gelip iki kelime söz eden her kim varsa senin katında kayıtlıdır. Onlar sayamayacağım kadar çoklar. Haksızlık etmeyeyim, unutabilirim, bilemeyebilirim.
Onlar kendilerini iyi biliyorlar ve ne kadar teşekkür etsem azdır. Hepsi çok uzaktalar ve benimleler.
Allah'ım hepsini ve sevdiklerini koru, gözet. Hepsinden razı ol. Gönüllerindeki dualarını hayırlısıyla kabul et ve ahirete intikal etmiş tüm sevdiklerine rahmet et... 🤲🌹🫂🙏🙏🤲
Hamdolsun Rab'bim yeniden dünyaya bir şans verdiğin için.
Amiin🤲"
Geceniz hayrolsun canlar.
Bunları tek tek ve defalarca teşekkür halinde yazmam güçtü. O kendini bilen canlara şükranla yazdım bunları.
O yağlı direkte çaba gösterip düşe çıka yaşarken, beni tutanlar var ve tevekkülü de Allah unutturmasın hiçbirinize.
Daha büyük sıkıntılar yaşayanların yanında da bizi utandırmasın.

Tülin Erol

kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45