*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Gül dikene sormuş  (Okunma sayısı 991 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Gül dikene sormuş
« : Eylül 23, 2022, 02:47:16 ÖÖ »
TUTUŞAN DİZELER VE HÜZÜN YOLCULUĞU

Yeşil hayatımın akşam saatlerinde Sevgili Gülay Pelit'in iki şiir kitabında gezindim.
Biliyorsunuz engellilik konulu veya engelli yazarların yazdığı kitapları Bodrum'dan manzaralarla paylaşıyorum.
Gülay'ın ilk kitabı Hüzün Yolculuğu'nu 2019 kışında edinmiştim. İkinci kitabı ise yeni çıktı. İkisini de imzalı yolladı sağolsun.
Hüzünlü bir direnişin ve insan varlığının vücuttan çok öte birşey olduğunu bilen bir ruhun duygulu sözleriyle şiirlerini örmüş Gülay'cığım. Yüreğine, kalemine sağlık olsun. Daha nice mısralar hayatına eşlik etsin inşallah.
Ruhunu dik ve ayakta tutabilenlere selam olsun.
Her iki şiir kitabını okumanız dileğiyle iyi akşamlar özel dostlara ve takipçilerime...Tülin Erol

Gül dikene sormuş;”Ben herkesi mutlu ederken sen niye canları yakıyorsun? “Diken de demiş ki ;”Sen hiç acı çekmeden sevgiye ulaşan insan gördün mü ? “Çayı közde, sevgiyi gözde, tebessümü yüzde, adamlığı özde, mutluluğu azda arayın. İyi insan mutluluk, kötü insan tecrübe, yanlış insan ders, mükemmel insan iz bırakır... değerli dostlar, mutlu sabahlar..

yola devam şiir Hüzün Yolculuğu Tutuşan Dizeler Engellenenler Hayatın İçinde Kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45