*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: GÖNÜL BAĞI  (Okunma sayısı 1025 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
GÖNÜL BAĞI
« : Eylül 21, 2022, 12:05:56 ÖS »
GÖNÜL BAĞI

"Gönül bağı kurduğun herşeyden ÖLENE kadar sorumlusun!..." sözü beni çok etkilemiştir.
Bu söz belki de böyle biri olduğumu fark etmemi sağladı.
Ben hep buna inandım. Taşı bile sevdim, midye kabuğunu da. Annemin sandığındaki anneannemin atlas kundağını, annemin gelinlik duvağını, kayınvalidemin gelin evimde saklı nikah çantasını, benim de oynadığım, annemin bakırdan oyuncak mutfak setini, yine annemin 1 yaşındaki gelinlikli fotoğrafını, babamın ortaokul takdirnamelerini, fotoğraflarını, teyzemin genç kız kıyafetlerini, çeyizinden bana verdiği parçaları... Say say bitmez.
Ve şu bir gerçek ki, bunların hepsinden 16 yıldır çok çok uzağım... Aslında ben asıl bu hatıra eşyaların sahiplerini sevdim.
Hayatlarını sevdim.
Hatıralarına saygım da bu yüzden.
Sevginin enerjisini dokunduğun eşyalara bırakırsın ya, sen toprak olur gidersin, sevgine ait enerjin ölmeyecek ruhunla, sevenlerin zihinlerinde yaşar ya... Bunları hissedenlerden olmuşum her zaman. Sevginin enerjisi ne kadar çoksa, ölsen bile o kadar yaşar, anılırsın.
Sev, unutma, gideni de hayırla an.
Önce kendi yaşamının sorumluluğunu al ve eşya bile olsa gönülbağı kurduğun herşeyden sorumlu kaldığını hiç unutma.
Sevginin tadına doyulmaz ama her sevginin bedelinin de onun bizde yarattığı sorumluluk olduğunu hiç unutmadım.
Bunu oğluma çok küçükken anlatmaya çalışmıştım.
O bu düsturla büyüdü.
Sevdiklerine bağlı olmak çok değerli. Bağımlı olmaksa insanı kısıtlar, hasta eder. Maalesef bizler çoğu kez bağımlı olmayı bağlı olmak sandık. Kendinden başka etrafı için yaşayanlara sözüm, öncelikle ve hatta bana.
O yüzden yorgunum ve neyseki durumumu geç de olsa farkettim.
"Yaşamaktan yorulanları sev" demiş Ferit Edgü de.
Sevgiyle ve sağlıcakla kalın insanlarım.
İyi Geceler...

Tülin Erol  Manzaralar Bodrum Ortakent Yahşi sahilinden EngelsizEdebiyatAtölyesi BizimEngelsizHikayelerimiz Kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45