*
Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye 0544 716 20 45

Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye 0544 716 20 45


Akülü Tekerlekli sandalye kiralamalarında fiyatlarımız günlük, haftalık ve aylık olarak değişiklik göstermektedir. Kiralama prosedürümüz ve sözleşmemiz için uzman ekibimizle irtibata geçiniz.
 
Kiralık Katlanabilir Akülü Tekerlekli Sandalye Genel Özellikleri

Ürün performansına göre gayet uygun fiyatta bir akülü sandalyedir.
Sağlam çelik şasesi katlanabilir özelliktedir.
Ayaklıklar çıkartılabilir özelliktedir.
Kolçaklar çıkartılabilir ve yükseltilebilir özelliktedir.
Katlanabilir ve demonte edilebilir özelliği ile rahatlıkla taşınıp depolanabilir.
Yumuşak dolgu ön ve arka tekerlekleri ile rahat bir kullanım imkanı sunar.
İç ve dış mekan kullanımına uygundur.
Manuel kullanım seçeneği mevcuttur.
Aküler taşıma kutuları ile rahatlıkla sökülebilir.

İLETİŞİM 0544 716 20 45.

*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: ERİŞİM Mİ  (Okunma sayısı 72 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 20472
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
ERİŞİM Mİ
« : Eylül 21, 2022, 03:39:24 ÖÖ »
ERİŞİM Mİ?

Merhaba,
Ben beş aydır Mumcular'da oturuyorum. Mumcular'da sosyalleşme adına hemen tek alan Mustafa Kallem Parkı'dır. Bu park doğasıyla çok güzel inanın ve inşaatlarla yozlaştırılmış bu beldede tıpkı bir vaha gibi. Ayrıca evime de yakın. Biliyorsunuz ki dışarıda ulaşım için akülü tekerlekli sandalye kullanıyorum.

Bu güzel parkta özellikle yalnız dolaşan ve tekerlekli sandalye kullanan bir birey parkı kullanımda ne yaşar dersek...
Arkadaşlarıyla piknik yapmaya gelen veya kendince birşeyler yemek okumak, yazmak isteyen bir engelli gölgelik ve özel alan sağlayan çardakların altındaki ahşap piknik masalarına nasıl ulaşır sorusunu yanıtlamak gerekiyor.
Çimenlik alanların kenarlarındaki beyaza boyanmış, ara dolaşım yollarıyla arasında ortalama 20 cm.lik seviye farkı bulunan kenar taşlarının uygun bir yerine rampa yapılmadığı için bu kişi arkadaşlarının yanına veya kendi kendine oturmak için buraya  ulaşamaz.

Bu nedenle önümde masa olarak oturabilmem için halı saha kenarındaki iki masaya gitmem gerekiyor. Ancak buralar da genellikle maç ve antreman izlemeye gelen veliler ve çocuklarla dolu ve gürültülü.
Kısacası bir yerde oturmak istersem masa yok ve ortalıkta bir yerde durup kalıyorum. Ayrıca göl tarafı manzarasını görmek için oyun parkı altına doğru engelli bireyin inebilmesi için de rampa bulunmuyor.

Haydi göl tarafında ayrımcılığa razı olup vazgeçelim de, çardaklara ve ortadaki etkinlik alanına bir engellinin erişebilmesi ancak etraftan yiğitçe bir adam çağırarak yardımla oluyor.

*Ben neden başka insanlara muhtaç olayım?
 *Bu kişileri zor bir işe niye çağırayım?
*Ve bu kişiler ya bu zorlamayla fıtık, lif kopması vb. bir zarara uğrarsa, ben haklarını nasıl ödeyeyim?
* Ayrıca kakıştırılan akülü aracım niye zarar görsün?

Her zaman yaşadığımız ana yol ve sokak kaldırımlarının erişimsizliği nedeniyle trafikten ilerlemek zorunda kalmamız gibi birçok benzeri durum engelli bir birey olarak Anayasa'nın 10. maddesinin belirttiği "EŞİT vatandaşlık hakkı" mızı sosyalleşme imkanı adına ve bağımsız yaşam hakkı olarak kullanamamamız demektir.
Doğrusu tüm Türkiye'de de olduğu gibi kamusal alanda mekanların inşasında yetkili mimar ve mühendisler engelli erişimi konusunu nasıl gözardı edebiliyor?
Ayrıca "İl Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonları" buraları nasıl inceleyip onaylıyor?

Bir de en önemlisi belediyeler bu hatayı nasıl yapıyor ve erişimsiz mekanlara ve dükkanlara nasıl ruhsat veriyor anlayamadan öleceğiz görünüyor.

Evrensel tasarım ve kapsayıcı bakış nedir hiç duydunuz mu insanlarım ??? Bir araştırın e mi?

Bu gibi erişimsizlikler için ACİLEN inceleme ve düzeltme yapılması gerektiğini bir vatandaş olarak bildirmek öncelikli ihtiyacım ve sorumluluğumdur. Bugün Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne durumu mail attım. Bakalım bekliyorum.

Şimdi gelin fotoğraflarla da güzellikleri görelim. Tülin Erol Engelli Aktivist 💚 💙


Kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45