*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Milletvekili Mahmut Tanal Engelli Bakanlığı Kurulması İçin Teklif Verdi  (Okunma sayısı 1132 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Milletvekili Mahmut Tanal Engelli Bakanlığı Kurulması İçin Teklif Verdi

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Engelli Bakanlığı kurulması için teklif verdi.

CHP İstanbul Milletvekili olan ve aynı zamanda hukukçu kimliğiyle de insan hakları konusunda hassas olan Avukat Tanal; “Engellilerin haklarının, engellilere sunulan hizmetlerin, engellilerin her anlamda erişilebilirliklerinin ve eğitim, rehabilitasyon ve sosyal hayata katılımlarının en üst düzeyde sağlanması amacıyla engelli bakanlığı kurulmalıdır” dedi.

Engellilerin yaşamlarını devam ettirirken zorlandıklarını ifade eden Mahmut TANAL, bu çerçevede yaptığı araştırmalar sonucunda da Dünya’da yapılan çalışmaların engellilere çeşitli yaşam kolaylıkları sağlanması amacıyla gerçekleştirilen yerel iyileştirme hizmetleri sayesinde büyük oranda engellinin topluma tekrar kazandırıldığını ifade etti.

Av. TANAL gelişmişlik seviyesi yüksek ülkelerdeki imkânların ülkemizdeki engelli vatandaşlara da sağlanması vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin minimuma indirilmesi gerekmektedir diyerek TBMM’ye Engelli Bakanlığı’nın kurulması için kanun teklifi verdi.

Engellilerin yanındayım

“Her İnsan Bir Engelli Adayıdır.” Bunu unutmamak gerekir diyen TANAL ülkemizdeki engelli vatandaşlarımızın refah seviyesi yüksek bir yaşam sürmeleri gerektiğini bakanlığın kurulmasının vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıracağını ifade ederek Engelli vatandaşlarımızın yanındayım! dedi.
08.01.2016 - Sözcü

Etiketler: üzmeyecekse anlatmalarını ve bizleri bilgilendirmelerini rica ediyorum Diyet derken Ben nakilden sonra doktorlara sordugum da greyfurt dişin da herşeyi yiyebileceğim söylendi yanliş mi acaba nelere dikkat etmeliyiz