*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Yalova’da 57 Engelli Tekerlekli Sandalyeye Kavuştu  (Okunma sayısı 540 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Yalova’da 57 Engelli Tekerlekli Sandalyeye Kavuştu
« : Ekim 27, 2014, 01:32:34 ÖS »
Yalova’da 57 Engelli Tekerlekli Sandalyeye Kavuştu

Yalova’da bulunan engelli dernekleriyle istişare içerisinde gerçekleştirilen organizasyon için düzenlenen törene Yalova Vali Yardımcısı Atilla Selami Abban, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hilmi Uzun, İŞKUR İl Müdürü Hilmi Dede, engelli derneklerine üye vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Cargıll Fabrikası Sorumlu Müdürü Cenan Celebçi, kurum hakkında bilgiler verdi. Celebçi; “Bugün güzel bir etkinlikte bir araya geldik. Orhangazi’de tanınıyoruz ancak Yalova halkı pek bilmiyor kısaca bilgi vermek istiyorum. 1865 yılında kurulmuş bir aile şirketiyiz. Bir sülalenin soyadıdır Cargıll. 67 ülkede 1000’in üzerinde tesisi olan gıda ve tarıma yönelik hizmet veren şirkettir. Dünya’da 142 Bin çalışanı var. Müteahhitlerle bu sayı artıyor. Türkiye’de 3 tane tesisi var. 1960 yılında Türkiye’ye geliniyor. Gebze’de endüstriyel yağ, Balıkesir’de gıda yağı, Orhangazi’de ise mısır şekeri dediğimiz tesisimiz bulunuyor. Türkiye’de yaklaşık 500 çalışanımız var. 2000 yılında faaliyete geçen Orhangazi tesislerimizde 200 kişi çalışıyor. Biz sosyal sorumluluk adına çok çalışma yaptık. Devlet Hastanesi, sağlık ocağı, okul gibi çalışmalarımızdan sonra engellilerimize yönelik böyle güzel bir organizasyonda bir araya geldik. Bizim için çok anlamlı. Demin saydığım yatırımlar Cargıll bütçesinden yapılan yatırımlardı. Ama bugünkü organizasyon kendi çalışanlarımızın cebinden oldu. Personellerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman törende yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: "Bana hayatımın en mutlu günleri hangisiydi deseniz sayacağım 3-4 tane günün arasına kesinlikle engelli kardeşlerimiz için düzenlediğimiz akülü araba teslim törenini sayabilirim. Belediyede şeffaf odada çalışırken akülü araba veya normal tekerlekli sandalye talepleri geliyor. Bizler hep çalışma yapıyoruz ancak çalışanların bireysel organizasyon yapması çok anlamlı. Emeği geçenleri yürekten kutluyorum. Yalova’da maalesef sponsorluk yapacak müessese sıkıntısı var. Dernek sayımız ve talep fazla. Belediye ekonomik olarak zorda. Cargıll’den bundan sonraki aşamalarda Yalova’ya yardımcı olmasını rica ediyoruz. Özel insanların yaşamlarını idare etmeleri lazım. Bize düşen görev o özel insanların yaşam kalitesini yükseltmek”

İŞKUR İL MÜDÜRÜ DEDE: İSTİHDAM OLAN HER ENGELLİ KARDEŞİMİZ İÇİN MUTLULUK DUYUYORUZ

İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede ise “Engellilere farklı bir alanda hizmet veriyoruz. İstihdam olan her engelli kardeşimiz için mutluluk duyuyoruz. Bu gruplar özel gruplarımız. İstihdamları çok önemli. Bugün erişilebilirlik olarak yapılan çalışma çok güzel ama en çok onların istihdamına yardımcı olmalıyız. Bu anlamda sivil toplum kuruluşlarına, işverenlere çok görev düşüyor. Cargıll yöneticilerine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

26.09.2014 - CİHAN