*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engelli Eyleminde 5. Gün Sona Ererken Umutlar Yarına Kaldı!  (Okunma sayısı 367 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Engelli Eyleminde 5. Gün Sona Ererken Umutlar Yarına Kaldı!
« : Ağustos 31, 2014, 01:21:13 ÖS »

Engelliler, 3.138 kadro sayısına tepki olarak, Devlet Personel Başkanlığı önünde toplandı.

Salı 18:00 : Eylemde son durum

Cuma günü DPB'nin ikinci görüşme talebine cevap vermemesi üzerine başlatılan "Açlık Grevi"nde 5. gün sona ererken, Devlet yetkilileri tarfından bir adım atılmamıştır ve açlık grevi devam etmektedir. Bazı CHP Milletvekillerinin yarın, açlık grevindeki arkadaşları ziyaret edeceği bilgisini aldık. Engelliler, 6-7 bin kadro taleplerine olumlu cevap verilene kadar greve devam edeceklerini belirttiler.

Salı 09:00 : Eylemde son durum

18 Temmuz Cuma günü başlatılan Açlık grevi devam ediyor. Engelliler seslerinin duyulmasını istiyor. Ankara'daki engelli, yakını ve dostlarından destek bekliyor.

TEDAY Başkanı İlimdar Boztaş'tan eylem açıklaması:

"Arkadaşlar biz açlık grevini doğru bulmuyoruz.Bugün öğretmen adaylarımız TBMM de basın bildirisi okudular arkadaşlarımızın bu girişimleri son derece seviyeli ve doğru bir girişimdir aynı vakitlerde televizyon canlı yayınım olduğu için TBMM önüne gidemedim. Basın yolu ile destek vermeye çalıştım, açlık grevindeki arkadaşlara tavsiyemiz biran önce vazgeçmeleri daha etik ve seviyeli eylem yöntemlerine yönelmeleridir. Açlık grevine katılan kişilerin kendi iradelerinden ziyade farklı gruplarca yönlendirildiklerini biliyoruz. Bu girişimin tüm sorumluluğu da onların olacaktır. Biz kurumsal olarak sokak politikası yapamayız bu zamana kadar gerekli hassasiyeti siyaset makamları ve bürokratlar düzeyinde sürdürdük ve sürdürmeye de devam ediyoruz."

Sayın Başkan, tüm engellileri ilgilendiren böyle bir konuda tepki göstermek yerine lütfen destek olunuz. Malumunuz, siyasi görüşmeler sonuç vermemiş ve engelliler bu yola başvurmak zorunda bırakılmıştır

22.07.2014 - engellilersitesi.com

Anahtar Kelimeler : Görme engelli siniz ama direksiyon daki Fotoğraf taki kim? yok deyilim memurluk sınavını kazanmış atama bekleyen biriyim direksiyon başındaki adamda benim