*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: İzmir’e Engelli Ulaşılabilirliğine Yardımcı Akıllı Durak Sistemi  (Okunma sayısı 652 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
İzmir’e Engelli Ulaşılabilirliğine Yardımcı Akıllı Durak Sistemi

Kentin 110 noktasında oluşturulan "akıllı durak" sistemi sayesinde yolcular, artık binmek istedikleri otobüsün kaç dakikalık mesafede olduğunu öğrenebiliyor

110 noktada uygulanmaya başlanan ve büyük beğeni toplayan akıllı durak sistemi geliştiren ESHOT, artık yaklaşan otobüsün kaç dakika uzakta olduğunu bilgisini de dijital ekranlarda paylaşacak. Akıllı duraklar aynı zamanda duraktan geçen otobüs hatlarının numaralarını, gidiş yönlerini, son durak isimlerini ve gelen aracın fiziksel engellilerinin kullanımına uygun olup olmadığını da gösteriyor. ESHOT Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde (www.eshot.gov.tr) "Yolcu Bilgilendirme" başlığı altından seçilen bölümde akıllı duraklarda paylaşılan bilgiler yer alıyor. Sistem sayesinde İzmirliler, binmek istedikleri otobüsün kaç dakika uzakta olduğunu evlerinden çıkmadan da bilgisayarlarından öğrenebiliyor.

22.07.2014 - Ege Telgraf

Anahtar Kelimeler : radyasyon keçiboynuzu pekmeziyle gidiyor benim ücretim bu bilgiyi verdim karşılığında istedim saolsunlar fazlasıyla kaara geçtim sende dalga geçtin ahirette görüşürüz ozaman görürsün dalga geçtiğin gücünü çok igrenc bir tadi var