*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: İngiltere’de Skandal: Doktorların ‘Kabızlık’ Dediği Bebek Kanser Çıktı!  (Okunma sayısı 1510 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 20676
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
İngiltere’de Skandal: Doktorların ‘Kabızlık’ Dediği Bebek Kanser Çıktı!Britanya Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) uzmanlarının ‘kabızlık’ sorunu çektiğini belirttiği 3 yaşındaki bebeğin 4. evre kanser çıkması NHS’yi eleştiri oklarının hedefine oturttu. Küçük bebek zorlu bir tedavi süreci ile karşı karşıya kalırken yanlış teşhis koyan doktorlar hakkında soruşturma başlatıldı.

İngiltere’de NHS sağlık görevlilerinin yanlış teşhis koyduğu 3 yaşındaki çocuk hakkında soruşturma başlatıldı. Üç yaşındaki Ella Formby-Smith, çektiği karın ağrıları nedeni ile 3 yıl boyunca defalarca kez hastaneye götürüldü. Ancak doktorlar küçük bebekteki sorunun başta viral bir enfeksiyon, daha sonra da ‘kabızlık’ olduğunu söylediler.

“Doğuştan gelen bir hastalık olabilir” dediler

Anne Claire, kızının sık sık çektiği karın ağrıları için kesin bir teşhis konulamamasının büyük bir hayal kırıklığına neden olduğunu belirterek, “Bize bunun doğuştan kaynaklanan bir sorun olabileceği söylendi. 3 yıl boyunca bu hastalığa teşhis konulamamasına inanamıyorum” dedi.

“4. Aşama Kanser Teşhisi Kondu”

Son olarak Mart ayında acıdan kıvranan küçük bebek, durumu kötüye gittikten sonra tekrar hastaneye götürüldü ve yapılan detaylı incelemelerden sonra bebeğe agresif bir kanser türü olan 4. aşama nöroblastom teşhisi kondu.

Nöroblastom, küçük çocuklarda sık sık görülen ve sempatik sinir sisteminden kaynaklanan kötü huylu bir tümördür. Nöroblastomlar sempatik sinir dokularının bulunduğu yerlerde ortaya çıkabilirler.

“Zorlu bir tedavi süreci ile karşı karşıya”

Anne Claire, küçük bebeğinin doktorların doğru teşhis koyamaması nedeni ile ameliyat, kök hücre nakli, radyoterapi ve immünoterapi gibi zorlu tedavilerle karşı karşıya olduğunu belirterek, “Şu anda durumu inişli-çıkışlı. Koşup, oyun oynamak için hiç enerjisi yok. Hastalık onu tamamen tüketti” dedi.

“Hastalığı teşhis edemeyen doktorlar inceleme altında”

Warrington Hastanesi’ndeki uzmanlar şimdi Ella’nın durumuna dair işaretleri defalarca kez gözden kaçırdıkları iddialarıyla soruşturma altında. Küçük Ella’nın durumu bugün İngiliz medyasında dikkat çekti, Britanya Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) yeniden eleştiri oklarının hedefinde.

“Nöroblastom belirtileri nelerdir?”

Nöroblastom belirtileri, hastalığın nerede başladığına yayılıp yayılmadığına bağlı olarak değişebilir. Erken belirtiler yavaş gelişebileceğinden ve diğer yaygın çocukluk hastalıklarına benzediğinden nöroblastomun teşhis edilmesi zor olabilir.

Hürriyet


ETİKETLER İngiltereKabızlıkKanserNHSYanlış Teşhis kayseri de Bir ilk Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Tekerlekli Sandalye Kayseri de Kiralık Çocuk Tekerlekli Sandalyesi 0544 716 20 45