*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Kayserililer Aslanlara Erciyes Lifos ve Tekir dedi  (Okunma sayısı 7733 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 20676
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Kayserililer Aslanlara Erciyes Lifos ve Tekir dedi
« : Haziran 06, 2014, 07:38:09 ÖÖ »
Kayserililer Aslanlara Erciyes Lifos ve Tekir dediYavru Aslanların ismi anketle belirlendi
Kayseri Anadolu Harikalar Diyarı bünyesindeki Hayvanat Bahçesi'nde yaklaşık 3 ay önce dünyaya gelen 3 aslan yavrusuna vatandaşların katıldığı anketle 300 isim arasından Kayseri'ye özgü "Erciyes, Lifos ve Tekir" isimleri verildi.


Türkiye'nin en büyük tematik parkı olan Anadolu Harikalar Diyarı'nda bulunan Hayvanat Bahçesi'nde 3 ay önce doğan 3 yavru aslana 'Erciyes', 'Tekir' ve 'Lifos' isimleri verildi.
Kayseri'nin önemli gezi alanları arasına giren Anadolu Harikalar Diyarı bünyesindeki hayvanat bahçesinde, 171 türden 2100'e yakın hayvan barınıyor. Bu hayvanlar içerisinde özellikle çocukların ilgisini çeken aslanların bulunduğu bölüm, ziyaretçi akınına uğruyor. Hayvanat bahçesinin kraliçesi 'Zeyna', 3 ay önce 3 yavru dünyaya getirdi. Zeyna, günlerini yavrularıyla oynayarak geçiriyor.
Hayvanat Bahçesi Müdürü İsmail Tamokur, hayvanat bahçesinin yeni sakinleri aslan yavrularının durumuyla ilgili bilgi verdi. Tamokur, ''Bundan yaklaşık 3 ay önce dünyaya gelen 3 yavrumuz, bu 3 aylık dönemi gayet sağlıklı bir şekilde atlattılar. Şu anda keyifleri gayet yerinde. Bundan 3 hafta kadar önce yaptığımız yarışma sonucu yavrularımızın isimleri belli oldu. İki erkek ve bir dişi olan aslan yavrularımızın isimleri Erciyes, Lifos ve Tekir olarak belirlendi. İsimleri öneren ailemizi de Harikalar Diyarı'nda misafir ettik. Yavrularımız yine aynı barınaklarında anneleriyle birlikte bundan sonraki yaşamlarına yine keyifli bir şekilde devam edecekler. Şu anda da gayet keyifliler ve anneleriyle oyun oynuyorlar'' dedi.
Hayvanat bahçesinde 171 türden 2100'e yakın hayvan bulunduğunu kaydeden Tamokur, ''Hayvanlarımızın günlük olarak yemlemeleri, bakımları ve temizlikleri tecrübeli personelimiz tarafından yapılmaktadır. Diğer bütün hayvanlarımız da hallerinden gayet memnunlar. Havaların ısınmasıyla birlikte ziyaretçi akınımız artmakta; okulların yakın zamanda tatil olmasıyla birlikte daha da artacak. Ziyaretçilerimizden isteğimiz, bu güzel alanda, bizim özenerek baktığımız hayvanlarımıza dışarıdan yem vermemeleri, onları kışkırtmamalarıdır. Bu tür davranışlar, hayvanların sağlığını olumsuz etkilemektedir'' diye konuştu.


Kaynak kar360.com ulaşmak için tıklayın.