*
Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye 0544 716 20 45

Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye 0544 716 20 45


Akülü Tekerlekli sandalye kiralamalarında fiyatlarımız günlük, haftalık ve aylık olarak değişiklik göstermektedir. Kiralama prosedürümüz ve sözleşmemiz için uzman ekibimizle irtibata geçiniz.
 
Kiralık Katlanabilir Akülü Tekerlekli Sandalye Genel Özellikleri

Ürün performansına göre gayet uygun fiyatta bir akülü sandalyedir.
Sağlam çelik şasesi katlanabilir özelliktedir.
Ayaklıklar çıkartılabilir özelliktedir.
Kolçaklar çıkartılabilir ve yükseltilebilir özelliktedir.
Katlanabilir ve demonte edilebilir özelliği ile rahatlıkla taşınıp depolanabilir.
Yumuşak dolgu ön ve arka tekerlekleri ile rahat bir kullanım imkanı sunar.
İç ve dış mekan kullanımına uygundur.
Manuel kullanım seçeneği mevcuttur.
Aküler taşıma kutuları ile rahatlıkla sökülebilir.

İLETİŞİM 0544 716 20 45.

*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Harikalar Diyarına Su Kayağı Parkı  (Okunma sayısı 6724 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 20661
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Harikalar Diyarına Su Kayağı Parkı
« : Temmuz 23, 2013, 11:59:45 ÖÖ »
Harikalar Diyarına Su Kayağı ParkıKayseri ve çevresinin yeni sosyal yaşam merkezi olacak Büyükşehir Belediyesi Harikalar Diyarı'ndaki 10 farklı temadan bir bölümü hizmete girerken bir bölümü de gün sayıyor. Harikalar Diyarı'nın ilgi çekici ve heyecan verici bölümlerinden biri olan Su Kayağı Parkı'nın da yakın zamanda hizmete girmesi planlanıyor.
Açılış için artık gün sayan Su Kayağı Parkı'ndaki iki gölete su pompalanmasına devam ediliyor. Büyük ölçüde dolan göletlerden küçük olanı 3 bin m² alanda, 5 bin metreküplük su hacmine sahip bir gölet olacak. Küçük gölet eğitim göleti olacak ve su kayağı öğrenmek isteyenler, heyecan verici bu spora küçük gölette başlayacak.

65 BİN TON SU POMPALANIYOR

Su Kayağı Parkı'nın büyük göleti 30 bin m² alanda yer alacak. 1.80 m. derinliğindeki gölete yaklaşık 65 bin ton su pompalanıyor. Büyük ölçüde dolan gölette 560 metrelik bir parkur yer alıyor ve bu parkurda tek sıra olması halinde 7, iki sıra olması durumunda da 14 kişi aynı anda kayabiliyor.
Su kayağı, sahillerde motorlu tekne arkasındaki halatla su üzerinde yapılan sporun aynısı; ancak mekanik sistem saatte 28-35 km sabit hızla çektiğinden Su Kayağı Parkı'ndaki kayak, tekne arkasında yapılan kayaktan çok daha güvenli bulunuyor ve daha kolay öğrenilebiliyor.
Su kayağının başlangıcı "Kneboard" olarak adlandırılıyor. "Kneboard", dizlerin üzerinde oturur pozisyonda ve mekanik sisteme bağlı kabloyu tutunma suretiyle suyun üzerinde kayarak yapılıyor. Suyun üzerinde kalmayı ve kaymayı geliştirdikten sonraki aşama "Easyup Board" ve "Çift kayak", son aşama ise "Wakeboard" olarak adlandırılıyor. Gölet içerisinde oluşturulan zıplama rampaları ve akrobasi hareketleri ile bu sporu yapan ve izleyenler daha büyük keyif alabiliyor.

ADADA KIR DÜĞÜNÜ YAPILACAK

Su Kayağı Parkındaki 65 bin ton su kapasiteli gölet büyük ölçüde doldu ve tam ortasında büyük bir ada oluştu. Bu adaya yapılan tesislerde kır düğünleri, bayi toplantıları veya bunlara benzer toplu organizasyonlar yapılabilecek. Adaya geçişler göletin altına yapılan alt geçitten gerçekleştirilecek.

kayseri.net.tr