*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Başkan Karaosmanoğlu Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezini Ziyaret Etti  (Okunma sayısı 981 defa)

Çevrimdışı bizdevariz.net

• Administrator
  • Sr. Member
Başkan Karaosmanoğlu Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezini Ziyaret Etti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele ilçesinde faaliyet gösteren Atlantis Özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.

Başiskele ilçesinde kurulan Özel Eğitim Merkezi Atlantis, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ı ağırladı. 20 dönüm üzerine kurulu olan özel Rehabilitasyon merkezinde uzman eğiticiler tarafından engelli çocuklara eğitim verilerek sosyal hayata yönelik becerileri ve toplumda kendilerini ifade edebilme yetenekleri arttırılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu çocuklarımız annelerine ve babalarına aynı zamanda yerel yöneticiler olan bizlere bırakılmış çok özel emanetlerdir. Özel çocuklarımıza verilecek hizmet, her şeyin önündedir” dedi.

Atlantis Özel Eğitim Kurumu ziyaretinde ailelerin karşı karşıya kaldığı engelli özel çocukların, dünyada ki birer imtihan olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Onlar bizim ve ailelerin dünyada ki imtihanıdır. Özel çocuklarımızın daha huzurlu bir ortamda yaşamlarını sürdürmesi ve iyi birer eğitimle hayata daha sıkı bir şekilde tutunmalarını çok önemsiyorum” ifadelerini kullandı. Başiskele Kılıçarslan Mahallesi Nüshetiye Caddesi üzerinde bulunan eğitim kurumunda yüzme havuzu ve at binicilik parkuru bulunuyor. Eğitimin yanında lisanslı sporcular yetiştiren Atlantis Özel Rehabilitasyon Merkezi bu konuda oldukça iddialı. Daha şimdiden özel çocuklar yurt içi ve yurt dışı yarışmalarda Başiskele ve Kocaeli’yi temsil etmeye başlarken, aldıkları derecelerle de ailelerini mutlu ediyorlar.

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, eğitim kurumunda ki özel çocuklarla yakından ilgilenmeyi ihmal etmediler. Özel çocuklar özellikle Başkan Karaosmanoğlu’na sarılarak sevgi gösterisinde bulunurken, beraber hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a Atlantis Özel Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi kurucuları Mehmet Ali Kaşka, Vasıf Evren ve Nida Kaşka Daloğlu eşlik ederek okulun faaliyet alanlarını gezdirdiler. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ziyarette, “Bu verilen eğitimden dolayı bütün okul yöneticilerimize ve eğitmenlerimize teşekkür ediyorum. Ortaya koyulan bu çalışma ve emek zayi olmamaktadır” şeklinde konuştu.

24.07.2015 - İHA