*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Zihinsel Engelli Gence Nafaka Cezası  (Okunma sayısı 818 defa)

Çevrimdışı bizdevariz.net

• Administrator
  • Sr. Member
Zihinsel Engelli Gence Nafaka Cezası
« : Temmuz 17, 2015, 12:57:37 ÖS »
Zihinsel Engelli Gence Nafaka Cezası

Görme engelli eşinden boşanan zihinsel engelli Ömer Bulut'a 20 aydır nafaka ödemediği için icra geldi.

Zihinsel engelli olduğu için görme engelli babasının vasilik yaptığı Ömer Bulut, icra takibi nedeniyle mağduriyet yaşadı. Vasilik yaptığı oğlunun cezai ehliyeti olmadığını söyleyen görme engelli Ahmet Cihan Bulut, "Oğlum boşandıktan sonra 3 ayda bir aldığı özürlü maaşı dışında bir geliri olmadığı için 20 aydır nafaka ödeyemiyor. Çünkü işsiz. Sadece 3 ayda bir aldığı 800 TL özürlü maaşı ile geçiniyor. Şimdi de kendisine icra geldi. Ödeyemezse hapise gireceği söyleniyor. Oğlum zihinsel engelli ona ben vasilik yapıyorum. Çok mağduruz. Devletten yardım bekliyoruz" diye konuştu.

Bir kız çocuğu var

İzmir'de yaşayan zihinsel engelli Ömer Bulut, 2010 yılında Trabzon'da yaşayan görme engelli Havva Kol ile evlendi. Evlilikten bir kız çocuğu dünyaya getiren engelli çift, aralarındaki şiddetli geçimsizlik nedeniyle 2 yıl önce boşandı. Trabzon Aile Mahkemesi, kız çocuğunun velayetini anneye verirken, Ömer Bulut'un ise 250 TL nafaka ödemesine karar verdi. Ancak 3 ayda bir 800 TL özürlü maaşı alan Ömer Bulut, nafakayı ödeyemedi. 20 ayda 5 bin lira nafaka borcu biriken Ömer Bulut hakkında icra takibi başlatıldı.

"Evliliğe karşıydım"

2008 yılında açtığı vasilik davası sonucunda zihinsel engelli Ömer Bulut'a vasi tayin edilen görme engelli baba Ahmet Cihan Bulut, nafaka borcu yüzünden mağdur olduklarını belirtti. Nafaka borcunu ödeyemediği halde oğlunun hapis cezası almasından korktuğunu söyleyen görme engelli baba, "Ben en baştan beri bu evliliğe karşıydım. Ama zorla oğlumla evlendi. Oğlum zaten zihinsel engelli. Mahkeme beni vasisi tayin etti. Oğlumun cezai ehliyeti de yok. Nafakayı ödeyecek halde de değil. Devlet yardım elini uzatsın. Çok mağduruz" diye konuştu.

17.07.2015 - Yeni Asır

Etiketler: GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI MÜHENDİS DİYARBAKI R MERKEZ Delphide Sayı Üretim Fonksiyonları Delphi'ye Giriş InstallShield Express İyi bir arayüz oluşturma %100 biçimde