*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Suç Ortağım Eşim Değil Engelli Gencin Teyzesi  (Okunma sayısı 612 defa)

Çevrimdışı bizdevariz.net

• Administrator
  • Sr. Member
Suç Ortağım Eşim Değil Engelli Gencin Teyzesi
« : Temmuz 17, 2015, 12:51:25 ÖS »
Suç Ortağım Eşim Değil Engelli Gencin Teyzesi

Adana’da yüzde 87 engelli bir kişinin kimliğini kullanırken otomobilde uyuşturucu yakalattığı için engelli gencin cezaevine girmesine neden olan zanlı, "Bu olayı engelli gencin teyzesi benim kafama soktu. İkimiz arasında bir sırdı" dedi.

Alınan bilgiye göre, annesi ve babası ayrı olan yüzde 87 engelli Yasin Avşar’a kimse sahip çıkmadığı için teyzesi Şengül B. (62) bakmaya başladı. Bir süre sonra Yasin Avşar’a ehliyetsiz araç kullanmaktan bin 600 lira para cezası geldi. Şengül B., para cezası gelen şahsın yüzde 87 zihinsel ve bedensel engelli olduğunu kanıtlayarak, cezayı iptal ettirdi. Bir süre sonra ise Avşar’a "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası geldi. Bu nedenle polis Avşar’ı yakalayarak cezaevine götürdü. Bu olay üzerine teyze Şengül B., yeğeni Avşar’ın üvey kız kardeşi Ebru K. yüzünden cezaevine düştüğünü öne sürerek, "Kız kardeşim Adana’ya geldiği sırada Yasin’in kimliğini alıp değiştirme bahanesiyle nüfus müdürlüğüne götürerek kimliği değiştirip üzerine de kendi kocası Erdal E.’nin fotoğrafını yapıştırmış. Bundan bizim haberimiz yok. Kimlik Yasin’in, fotoğraf Erdal’ın olmuş. Erdal da Konya’da otomobil ile giderken polis durdurmuş, otomobilde uyuşturucu çıkmış, bu nedenle ceza aldı" dedi.

Olayın faili Erdal E. ise, eşinin bu işlerle hiç alakası olmadığını, asıl suç ortağının Yasin’in teyzesi Şengül B. olduğunu iddia etti. Erdal E, "Bende ne kadar suç varsa bu kadında da var. Bu olay Şengül B. ve benim aramda bir sırdı. Ama Yasin tutuklanınca Şengül B. beni yarı yolda sattı. Olayların sebebi de bu işi benim kafama sokan da Şengül B.’dir. Ben nereden bilirdim Yasin’in böyle kimliğini almayı, aynı doğumlu olduğumuzu, kendi bana teklif etti. İlk başladığımızda bin lira verdim. Ondan sonra ben bu kadından bir daha kurtulamadım. Devamlı benimle tehdit amaçlı konuştu. Etini yedi, birasını içti, parasını aldı. Bin 600 lira ceza geldi dedi, 2 bin lira verdim. Götürüp yatırıp yatırmadığını bilmiyorum. Ben bu kadına yıllarca para verdim. Umreye gidiyorum diyerek milleti kandırdı. Umreye giden kadın böyle mi olur. Her ne kadar ben suçlu olsam da bu kadın da suçludur. Bu kadının bu konuda ceza almasını istiyorum. O mahallede oturanlar herkes bu kadının Yasin ile Abdullah’ı dilendirdiğini biliyor" diye konuştu.

Bu arada engelli Yasin Avşar’ın teyzesinin başvuruları sonucu bir hafta cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildiği öğrenildi.

16.07.2015 - Sabah

Etiketler: GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI VETERİNER HEKİM DİYARBAKIR ÇÜNGÜŞ KPSS ÖSYM KURUM KODU DPB NO KURUM ADI KADRO POZİSYON UNVANI İL İLÇE TEŞKİLAT SINIF