*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: İlkadım'da Karadeniz Manzaralı Engelli Asansörü  (Okunma sayısı 371 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
İlkadım'da Karadeniz Manzaralı Engelli Asansörü
« : Temmuz 04, 2014, 03:27:20 ÖÖ »
İlkadım'da Karadeniz Manzaralı Engelli Asansörü

Samsun'da İlkadım Kaymakamlığı hizmet binasına, engelli çalışanların ve hizmet almaya gelen engelli vatandaşların üst katlara rahat ulaşımını sağlamak amacıyla Karadeniz manzaralı "Panoramik asansör" yapıldı.

Görme engelliler için kabartmalı kat düğmelerinin ve ses sisteminin bulunduğu asansörde tekerlekli sandalye kullananların da üst katlara ulaşımı rahatlıkla sağlanabiliyor.

İlkadım Kaymakamlığı'nın girişimiyle, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ve Samsun Valiliği'nin ortak çalışması sonucu Kaymakamlık binasına kazandırılan engelli panoramik asansörü 25 Mayıs'tan itibaren, engelli vatandaşlara hizmet veriyor.

Kaymakam Narinoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki bütün kamu hizmetlerinin tek binadan sağlandığını söyledi.

Kaymakamlığa gelen engelli vatandaşların, 6 katlı binada hizmet erişimini zorlukla sağladığını anlatan Narinoğlu, "Günlük ortalama 3 bin civarından insan giriyor. Tabi içlerinde engelli vatandaşlarımız da var. 6 katlı binada erişim zor olduğu için bir engelli asansörüne ihtiyaç vardı. 4 kişilik modern bir asansör açtık. Bu asansörün bir özelliği de panoramik olması. Yani katlara çıkarken Karadeniz'i de seyrediyorsunuz. Hizmete girmiş durumda." dedi.

30.05.2014 - AA

Anahtar Kelimeler : Türk Böbrek Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarının hasta servisleri de çok zor şartlarda gelen bağış ve yardımlarca karşılanmaya çalışılıyor kayseri